Главная / Здоров'я / 10 найбільш корисних продуктів для крові

10 найбільш корисних продуктів для крові

Включіть в свій раціон харчування ці 10 чудових продуктів, які допоможуть оздоровити кров. Регулярне вживання печінки, капусти, морської риби і буряків істотно поліпшить якісні характеристики крові.

1. Печінка

В яловичої печінки міститься велика кількість заліза, дефіцит якого призводить до зниження рівня гемоглобіну в крові. Недолік заліза також загрожує розвитком залізодефіцитної анемії.

Крім заліза, в печінці міститься ще й така речовина як гепарин, яка є профілактичним засобом проти тромбозу та інфаркту міокарда.

2. Морська риба жирних сортів

В жирній морській рибі міститься велика кількість поліненасичених омега-3 жирних кислот, які сприяють зниженню рівня холестерину в крові і ризику розвитку атеросклеротичних змін. Крім того, риба багата речовиною таурином, завдяки якому нормалізується кров’яний тиск.

3. Капуста та брокколі

Білокачанна капуста і брокколі — дуже корисні продукти для крові. Ці овочі багаті фолієвою кислотою, завдяки якій відбувається синтез нових кров’яних клітин. Також у капусті, броколі присутній вітамін К, який бере участь у згортанні крові.

4. Цитрусові фрукти

Цитрусові корисні для крові, перш за все, наявністю у них вітамінів А, З, а також клітковини. Вітамін А сприяє нормалізації рівня цукру; вітамін С підвищує засвоюваність заліза, а клітковина сприяє зниженню рівня » поганого холестерину.

5. Яблука

У яблуках міститься багато пектину, який зв’язує і виводить поганий холестерин, а також сприяє нормалізації рівня цукру в крові.

6. Мед

Найбільш корисним для крові вважається гречаний мед, оскільки він містить максимальну кількість корисних мінералів, амінокислот і органічних кислот. Регулярне вживання гречаного меду нормалізує якісні та кількісні характеристики формених елементів крові, таких як лейкоцити, тромбоцити і еритроцити.

7. Буряк

Буряк можна вважати природним вмістилищем кровотворних засобів. У цьому продукті містяться речовини, що сприяють утворенню червоних кров’яних тілець.

8. Гранат

Гранат, а особливо гранатовий сік, показані при залізодефіцитній анемії, оскільки в цьому фрукті міститься велика кількість заліза.

9. Авокадо

При регулярному вживанні авокадо відбувається зниження рівня поганого холестерину. Речовини, що містяться в цьому плоді, сприяють нормалізації процесів кровотворення і кровообігу.

10. Горіхи

Завдяки своєму складу, горіхи є важливим продуктом для здоров’я крові. В них міститься велика кількість магнію, калію, заліза і вітамінів А, В і С.

Натхнення: www.likar.info

 
comments powered by HyperComments