Главная / Здоров'я / 10 небезпечних речовин, які ви вдихаєте разом з сигаретним димом

10 небезпечних речовин, які ви вдихаєте разом з сигаретним димом

 
 

Ви не палите? Це чудово. Але якщо ви постійно перебуваєте в товаристві людей, які палять цигарки, то вдихаєте не тільки нікотин і смоли, а цілих 10 небезпечних для здоров’я речовин. Якщо ж ви палите кожен день, то вам дістається ще більше. Ось повний перелік складу цигаркового диму з фото.

Ціаністий водень

Активний компонент щурячої отрути, який досить небезпечний і для людей, що не раз було доведено. Ціаністий водень порушує очисну здатність легень і великою мірою відповідальний за розвиток бронхіту курця. Також ця речовина порушує клітинне дихання, що прискорює старіння тканин.

Сигаретні смоли

Смола завжди присутня в тютюновому димі, і вона схожа на ту, яку використовують у будівництві. І якщо ви думаєте, що фільтр сигарети може повністю її затримати, то помиляєтеся. При цьому дим, який огортає ваше обличчя при палінні, все-одно потрапляє у ваші легені. Смоли сигарет є сильним карнцерогеном, і викликають рак легені.

Сечовина

Так, це саме те, про що ви подумали, а не просто співзвучне слово. Сечовина міститься в сечі і відповідає за її кислотність. У сигаретному димі сечовина покликана поліпшити смак і аромат.

Мускус

Ні що інше, як секрет статевих залоз китів або інших великих тварин (простати), повинен закріпити покращений смак і запах ваших сигарет. Якщо вам подобається, як пахне дим сигарет, то згадайте, чому саме.

ДДТ

Це сильний інсектицид – речовина, яку використовують для боротьби з комахами. Навіщо він в сигаретах? Насправді не потрібен. Але уникнути його все-одно не вийде, тому що він у великій кількості використовується на плантаціях з вирощування тютюну, щоб уникнути втрат врожаю.

Толуол

Толуол є стандартним компонентом сигаретного диму. Також ця речовина застосовується для виготовлення токсичних лаків і фарб, для бальзамування трупів. Порушує роботу серця і судин, несприятливо впливає на систему крові, печінку, нирки, шлунок і кишечник.

Кадмій

Один з токсичних важких металів, який застосовується у виготовленні батарейок, пластмас і фарб.

Окис вуглецю

СО збільшує навантаження на серцевий м’яз і призводить до кисневого голодування тканин, у тому числі і таких чутливих, як сіра речовина головного мозку, паренхіма яєчка/яєчників. Вся справа в тому, що цей газ зв’язується з гемоглобіном крові в 200 разів швидше, ніж кисень.

Свинець і полоній

Це радіоактивні метали, які регулярно накопичуються в легенях курців, а також усіх, хто їх оточує. Рак легенів прямо пов’язаний з наявністю цих двох речовин в сигаретному димі.

Нафталін

Усім знайомий нафталін (якщо не по запаху – так по розповідям) є стандартним компонентом сигарет і сигаретного диму. Тривалий вплив нафталіну на організм людини пошкоджує еритроцити і викликає анемію.

Натхнення: www.likar.info

 
comments powered by HyperComments