Главная / Здоров'я / 10 правил здорового дитячого сну

10 правил здорового дитячого сну

Здоровий міцний сон по режиму потрібен не тільки дитині. Це обов’язкова умова для якісного життя всієї родини.

Стратегічна помилка багатьох родин полягає в тому, що навколо малюка з самого його народження починають танцювати ритуальні танці і прагнуть пристосувати життя інших членів сім’ї під його потреби.

ea7c17d00727d3a284a6142c3c751a4c

У першу чергу це стосується сну: не спить вночі – гаразд, нехай виспиться удень, спить цілий день – що ж будемо водити навколо нього хороводи вночі. Подібного роду «перегини», по-перше, можуть закінчитися нервовим зривом для батьків, яким також потрібно отримати свої 8 годин нічного повноцінного міцного сну. А по-друге, звідки ви взяли, що справжні потреби малюка не спати вночі і відсипатися вдень?

Його потреба у сні може відрізнятися від дорослого організму тільки кількістю годин сну, але нічний сон дитини також як і у дорослої людини повинен бути не менше 8-9 годин. Це аксіома, виходячи з якої, мудрі батьки повинні прагнути регулювати режим сну дитини, беручи за основу 10 важливих правил здорового і правильного дитячого сну.

  • Правило 1

Правильний режим дня

Щоб сформувати правильний режим дня дитини потрібно в першу чергу знати, скільки часу в добі має бути відведено для сну. Немовлятам до трьох місяців потрібно спати близько 16-20 годин на добу: 8-9 вночі, а решта годинник «добирати» днем. З півроку години сну скорочуються до 14, після року 12-13 годин, після чотирьох років – близько 11 годин, з шести – 9-10, після 12 років – 8,5 годин.

Виходячи з цього, формуйте режим дня. Протягом дня дитина повинна спати по 2-3 години, а в проміжках забезпечте йому активну життєдіяльність: грайте, гуляйте, залучайте його по можливості в свої справи. Загалом, не давайте йому спати поки він дійсно цього не захоче.

В денний час не закривати штори в кімнаті – це створює «сонний настрій» і розташовує до нездорового пересипання, неробства та лінощів. Не варто ходити навшпиньки навколо дитини, боячись потривожити його денний сон. Вам це створює певні незручності і аж ніяк не зміцнює нервову систему малюка.

  • Правило 2

Будіть вдень, якщо довго спить

Це правило випливає з правила №1 – не дозволяйте йому спати вдень більше покладених двох-трьох годин. А якщо розіспався – не шкодуйте ні його, ні себе – будіть. Якщо ніч видалася бурхливою і вранці малюк хоче надолужити втрачені для сну нічні години – не дозволяйте йому цього. Прагніть дотримувати режим. Так, це непросто, але дуже швидко він звикне жити по годинах – всі від цього тільки виграють.

  • Правило 3

Мікроклімат в кімнаті

Створіть оптимальну температуру в дитячій кімнаті – 18-20 градусів, правильну вологість 50-70%. Кондиціонер, регулятори на радіаторах опалення, гігрометр, термометр, зволожувач і іонізатор повітря – ці прилади стануть вашими незамінними помічниками, тому роблячи ремонт у дитячій кімнаті, не забудьте про них.

  • Правило 4

Постіль

Ідеальний варіант, коли у малюка є власне ліжко, в якому він з дитинства привчений спати. Не для кого (ні для батьків, ні для дитини) не корисно спати, скажімо так, всією сім’єю: мама, тато і малюк. Так, ви всі один одного любите, але вночі всім потрібно відпочити і набратися сил для наступного дня.

У дитячому ліжечку повинен бути досить жорсткий матрац, постільна білизна з гіпоалергенних матеріалів, подушка, відповідна віковим потребам дитячого організму. Приберіть іграшки, що висять зверху – вони відволікають і налаштовують на ігри.

  • Правило 5

Якісний підгузник

Не варто вночі відмовлятися від цього блага цивілізації: якщо підхоплюватися і міняти пелюшки кожні дві-три години, то про який міцний і повноцінний сон можна говорити? Привчайте дитину до горщика вдень, а вночі дозвольте і йому і собі добре виспатися.

  • Правило 6

За декілька годин до сну

Припиняйте бурхливу життєдіяльність: ніяких активних або розвиваючих ігор. Почитайте казки, пограйте в спокійні ігри, вчасно проводьте гостей. Правильна завчасна підготовка до сну – запорука міцного, здорового і спокійного сну.

  • Правило 7

Купання, масаж

Всі ці процедури найкраще готують дитину до сну. Купання в прохолодній воді – це прекрасний спосіб фізично втомитися. А розслабляючий масаж із застосуванням спеціального масла або молочка налаштовує дитину на сон. Не нехтуйте цим моціоном – дуже швидко малюк звикне і у нього сформується, так званий, умовний рефлекс. Купання – масаж – сон.

Безсоння – досить неприємна проблема, яка може нанести величезну шкоду здоров’ю людини. Здоровий спосіб життя та спеціальні препарати допоможуть вам впоратися з цією недугою.

  • Правило 8

Останнє годування

Після купання і масажу постарайтеся добре погодувати малюка безпосередньо перед сном, інакше він обов’язково прокинеться вночі і вимагатиме не додану норму.

  • Правило 9

Баю-баюшки-баю

Штори запнуті, включений нічник – малюк вже знає, що зараз буде: ніжний голос мами заспіває ласкаву колискову або розповість улюблену казку. Ну, загалом, ви самі знаєте, чого зараз чекає від вас ваша дитина. Нехай отримає очікуване, і тепер уже міцно-міцно засне до ранку.

  • Правило 10

Ніякої бурхливої діяльності вночі!

Кольки, зубки — все це, звичайно, буде – через це проходили всі. Але сьогодні існує маса спеціальних препаратів, що полегшують ці процеси. Просто заздалегідь придбайте їх. Ну а якщо ніч все-таки видалася бурхлива ні в якому разі не розгулюйте малюка – обстановка навколо навіть в цьому випадку повинна бути по-нічному спокійною.

Анна Орел

Натхнення: www.likar.info

 

 
comments powered by HyperComments