Главная / Екологія / $2 в місяць: рахунки за енергію енергоефективного будинку в Британії

$2 в місяць: рахунки за енергію енергоефективного будинку в Британії

 
 

Британський архітектор Колін Ушер, директор компанії John McCall Architects, розробив для своєї родини енергозберігаючий будинок. В результаті за електрику господарі платять всього $2 на місяць.

Враховується вся енергія, яка використовується для опалення, освітлення, підігріву води та приготування. У місцевій валюті це виходить менше ?15 в рік. Слід врахувати, що обладнаний сонячними панелями будинок знаходиться не де-небудь в сонячній Каліфорнії, а в містечку Вест Кірбі в графстві Мерсісайд в Північно-Західній Англії.

Бетонні стіни, потрійні скла у вікнах, правильне розташування по відношенню до сторін світла, динамічне опалення за допомогою теплового насоса і сонячні панелі на даху дозволяють будинку ефективно зберігати отримане тепло і отримувати необхідну енергію з відновлюваних джерел. У рік будинок споживає 3453 кВт*год, з них — 3338 кВт*год. сонячної енергії.

Принципи, закладені в схему будинку, відомі в Європі, як «passivhouse» – це німецьке слово позначає «пасивний», в сенсі «енергозберігаючий» будинок. Енергоефективними вважаються будинки, що потребують не більше 10% від енергетичних запитів звичайного будинку.

Зниження споживання енергії досягається в першу чергу за рахунок зменшення тепловтрат будівлі. Архітектурна концепція пасивного будинку » базується на принципах: компактності, якісного і ефективного утеплення, відсутність містків холоду в матеріалах і вузлів стику, правильної геометрії будівлі, зонування, орієнтації по сторонах світу. З активних методів у пасивному будинку обов’язковим є використання системи припливно-витяжної вентиляції з рекуперацією.

В ідеалі, пасивний будинок повинен бути незалежною енергосистемою, який взагалі не вимагає витрат на підтримку комфортної температури. Опалення пасивного будинку повинно відбуватися завдяки теплу, що його виділяють люди, які живуть у ньому, і побутові прилади.

Будівництво будинку обійшлося в суму, еквівалентну $358 000, що для Великобританії знаходиться цілком в рамках розумного. Крім того, в UK існують урядові програми дотування власників приватних будинків, які встановлюють у себе сонячні панелі.

Натхнення: greenevolution.ru

 
comments powered by HyperComments