Головна / Людина / «30% банківських працівників втратять роботу в найближчі 5 років»

«30% банківських працівників втратять роботу в найближчі 5 років»

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (Оцініть статтю!)
Загрузка...
 
 

Таку заяву зробив колишній глава фінансового конгломерату Citigroup Вікрам Пандіт, повідомляє Fortune. Причиною цього він назвав ШІ та автоматизацію.

За словами Пандіта, розвиток робототехніки і успіхи в області ШІ не залишають сумнівів, що ринок праці чекають зміни. Щонайменше 30% банківського персоналу в найближчі п’ять років втратять роботу, тому що її ефективніше і краще зможуть виконувати роботи та алгоритми.

«Все, що відбувається сьогодні в ШІ, робототехніки, голосових технологіях, змінить звичний всім вигляд офісу», — говорить він. В офісах як мінімум буде менше співробітників. Bloomberg зазначає, що прогнози Пандіта більш агресивні, але збігаються з очікуваннями самої Citigroup. У компанії на строк, за який ШІ замінить велику частину співробітників банків — 10 років.

Якщо ці прогнози справдяться, то США втратить 770 000 робочих місць, а Європа 1 млн. Але світ вже поступово звикає до таких різких прогнозів. Поки їх роблять автоматизація вже повільно приходить у компанії. При цьому більш позитивні сценарії припускають, що автоматизація відніме одні робочі місця, але дасть інші. Відбудеться перерозподіл робочої сили. Стануть затребувані більш компетентні і досвідчені співробітники, яких машин поки замінити не під силу.

Натхнення: hightech.fm

 
Loading...
comments powered by HyperComments