Главная / Здоров'я / 5 непомітних способів підхопити гепатит

5 непомітних способів підхопити гепатит

Гепатит С недарма називають «ласкавим вбивцею». Довгі роки ним може хворіти людина, навіть не підозрюючи про свою хворобу. Перші симптоми з’являються вже при серйозних функціональних порушеннях печінки.

1. Шприцеві ін’єкції

За статистикою, більшість хворих гепатитом С заразилися саме через шприц. При цьому велика частина цих випадків пов’язана з внутрішньовенним введенням наркотиків. Згідно з медичними даними, більше 75% людей, що приймають наркотики, заражені вірусом гепатиту С.

Також існує ймовірність зараження гепатитом С у медичних закладах, де проводять внутрішньовенні, внутрішньом’язові або підшкірні ін’єкції. Іноді недбалість лікарів може призвести до таких важких наслідків.

2. Татуювання і пірсинг

Пірсинг і татуювання пов’язані з пошкодженням шкіри, що призводить до незначних кровотеч. Цього достатньо для того, щоб заразити людину, якщо використовувати інфікований інструментарій.

Недостатня стерилізація інструментів, якими користуються майстри татуажу і пірсингу, може стати причиною розвитку не тільки гепатиту С, але і ряду інших інфекційних захворювань.

3. Статевий шлях

Ймовірність зараження вірусом гепатиту С при статевому контакті невелика. Так, дослідження показують, що вірус гепатиту С досить рідко виявляється у спермі, вагінальних виділеннях і в слині. А навіть якщо він там і міститься, то його титр невеликий, що істотно знижує ймовірність інфікування.

Тим не менш, заразитися вірусом гепатиту при статевому контакті можна, якщо практикувати незахищений секс. Ймовірність зараження суттєво збільшується при анальному сексі, а також, якщо на статевих органах є кровоточать мікротравми.

Читайте також: 

4. Зараження гепатитом С у стоматологічних кабінетах

Заразитися гепатитом С можна і в кріслі у стоматолога. Інфікування може відбутися в тих випадках, коли лікар неналежним чином провів дезінфекцію свого інструментарію. Частинки крові можуть залишатися на інструментах, а разом з ними і віруси гепатиту С від пацієнта-носія.

5. Зараження у косметолога

Ще одне місце, де можна підхопити гепатит С – кабінет косметолога. Якщо майстер відноситься до своєї справи халатно, і не дезінфікує свої інструменти, то існує ймовірність зараження. Завжди звертайтеся тільки до перевірених косметологів, а по можливості – приносьте з собою свої інструменти.

 

 
comments powered by HyperComments