Главная / Технології / 6 видів транспорту майбутнього

6 видів транспорту майбутнього

Проект Hyperloop творця PayPal і Tesla Motors Елона Маска на очах перетворюється з футуристичного концепту в дуже перспективний бізнес.

Він передбачає створення потягів, здатних переміщатися швидше, ніж більшість сучасних літаків. Сьогодні стало відомо, що партнером Маска в цьому бізнесі стала компанія Oerlikon Leybold Vacuum, що належить Віктору Вексельбергу. Інтерес до проекту вже проявили в Арабських Еміратах і в Китаї. Ми вибрали ще кілька проектів, які можуть стати транспортом майбутнього і принести мільярди.

Вакуумні поїзди Hyperloop

У серпні 2013 року Елон Маск представив концепт надшвидкісного транспорту майбутнього — вакуумного поїзда і магістралі Hyperloop. Усередині сталевої труби на повітряних подушках будуть пересуватися транспортні капсули, кожна з яких вміщує до 28 осіб. Швидкість приблизно відповідає швидкості звуку в повітрі — 1200 км/год.

Трубу будуть підтримувати колони, а забезпечувати електроенергію — сонячні батареї, встановлені по всій площі аеромагістралі. Маск розповідає, що для роботи потрібно 21 мегават, а панелі зможуть виробляти 57 МВт в сонячний день. Таким чином, якщо відправляти капсули зі станції кожні півхвилини, 7,4 млн чоловік в рік зможуть дістатися з Сан-Франциско до Лос-Анджелес (600 км) менше ніж за півгодини. За підрахунками Маска, проект окупиться за 20 років за умови, що квиток в один бік коштуватиме не більше $20.

Hyperloop — альтернатива проекту швидкісної залізниці, яку американська влада будує між Сан-Франциско і Лос-Анджелесом. На реалізацію проекту планується витратити близько $70 млрд. Маск ж упевнений, що його концепт вимагає всього $7,5 млрд. Правда, він зізнався, що поки не готовий братися за Hyperloop — весь його час забирають SpaceX і Tesla. Маск сподівається, що за реалізацію проекту візьметься хто-небудь інший, а він, у свою чергу, обіцяє всіляку підтримку, зокрема фінансову.

Автобусна система 3D Express Coach

У 2010 році китайська компанія Shenzhen Huashi Future Parking Equipment представила проект автобуса 3D Express Coach. Хоча на традиційний автобус він схожий мало: за задумом розробників, він повинен рухатися паралельно руху міського транспорту і над ним. Для цього дороги потрібно оснастити чимось на зразок монорейки з боків. Ширина автобуса розрахована на покриття двох автомобільних смуг.

Місця для пасажирів розташовані на другому рівні, для їх посадки і висадки необхідно побудувати спеціальні платформи. У разі екстреної ситуації вони можуть покинути автобус з допомогою надувного трапу. 3D Express Coach розрахований на 1 200 — 1 400 людини — за даними творців, він може замінити близько 40 звичайних міських автобусів, а його поява зменшить кількість заторів на 30%.

Для руху автобус може використовувати енергію сонячних батарей, встановлених на даху. Економія палива при цьому склала б 860 т у рік, а обсяг шкідливих викидів скоротився б на 2 640 т у рік.

Вартість будівництва експериментальної дороги протяжністю 40 км оцінювалася в $73 млн.

Реалізація проекту повинна була початися ще в 2010 році в Пекіні, але місцева влада пізніше відмовилися від цієї ідеї. Інтерес до двохрівневого транспорту проявили влади міського округу Шицзячжуан і міста Вуху. На якій стадії проекти зараз — невідомо. Також у 2013 році влада бразильського міста Манаус підписали з розробниками автобуса договір про будівництво такої дорожньої системи.

Мультикоптери E-Volo

В 2011 році троє німецьких інженерів розробили прототип першого пілотованого мультикоптера з 16 гвинтами. Загальна маса конструкції — 80 кг. По суті, мультикоптер являє собою дві перехрещені алюмінієві п’ятиметрові балки, до яких кріпиться крісло пілота. Крісло тримається на великому ортопедичному м’ячі — він повинен пом’якшувати посадку. Управляється літальний апарат одним джойстиком.

Читайте також: 

Головні переваги E-Volo — безпека та доступна ціна. Коптер зможе знаходитися в повітрі, навіть якщо кілька гвинтів відмовить. У разі якщо відмовлять одночасно всі, спрацює парашутна система, яка доставить пілота і апарат на землю. За словами творців, вартість мультикоптера буде визначатися розміром і вантажопідйомністю, але початкова ціна на найпростішу комплектацію — $1 000. Поки прототип може перебувати в повітрі не більше 20 хвилин, тому що E-Volo працює на електриці, але творці обіцяють збільшити час польоту до однієї години. Швидкість — до 60 км/год.

У 2013 році інженери E-Volo вирішили зробити на базі мультикоптера повноцінний вертоліт з 18 гвинтами, його тестові випробування пройшли успішно. Зараз E-Volo намагається налагодити серійне виробництво мультикоптерів.

Траволатори від NBBJ

Кілька днів тому архітектурне бюро NBBJ представило концепцію розвантаження кільцевої лінії Лондонського метрополітену. В її основі — мережа траволаторів, що рухаються з різною швидкістю безступінчатих доріжок.

NBBJ пропонує в тунелях метро розташувати по три траволатора в ряд. Один з них буде рухатися зі швидкістю 44 км/год, середній — трохи повільніше, а ще один — зі швидкістю людського кроку, щоб на нього було зручно заходити пасажирам з платформ. На думку розробників, це «здорова і приємна» альтернатива метрополітену.

При цьому пасажири можуть їхати на траволаторах стоячи або йти за ним, тим самим збільшуючи швидкість свого руху.

Сума, необхідна для реалізації проекту, і реакція лондонської влади поки невідомі.

Суборбітальний космічний корабель Space Ship Two

В цьому році компанія Річарда Бренсона Virgin Galactic збирається приступити до випробувань другого суборбітального туристичного космічного корабля Space Ship Two.

Читайте також: 

За задумом Virgin Galactic корабель Space Ship Two повинен доставлятися літаком-носієм White Knight Two на висоту 15 км, а потім, відокремившись продовжувати свій політ дві з половиною години. У невагомості пасажири будуть проводити близько 6 хвилин. Один такий апарат розрахований на двох пілотів і чотирьох пасажирів. За даними глави Virgin Galactic Джорджа Уайтсайдса, до квітня 2015 року понад 700 осіб внесли передоплату за участь у майбутніх польотах. Одна подорож на Space Ship Two коштує близько $200 000.

Перший такий корабель розбився в пустелі Мохаве на півдні Каліфорнії в жовтні 2014 року, при цьому загинув один пілот. Спочатку планувалося, що суборбітальні польоти почнуть проводити в кінці 2014 року, тепер їх старт залежить від успішності випробувань Space Ship Two.

Літаючі автомобілі Terrafugia TF-X

Навесні 2013 року американська компанія Terrafugia зайнялася розробкою літаючого автомобіля з вертикальною системою зльоту і посадки. Працювати TF-X буде на основі гібридного електродвигуна — це дозволить заряджати автомобіль від простої розетки. Розробники Terrafugia стверджують, що TF-X зможе розганятися в повітрі до 322 км/год, а керувати машиною буде не складніше, ніж простим седаном. Але перед першим стартом водіям доведеться пройти спеціальний п’ятигодинний курс навчання.

Щоб почати політ, водієві потрібно вказати бажане місце посадки і декілька альтернативних варіантів — система TF-X постійно аналізує умови польоту і може скорегувати курс.

В Terrafugia підрахували, що для запуску серійного виробництва їм буде потрібно близько десяти років — прототип автомобіля, побудований в масштабі 1 до 10, вже пройшов тестові випробування. У скільки обійдеться покупцям Terrafugia TF-X, поки невідомо.

Натхнення: nlo-mir.ru

 

 
comments powered by HyperComments