Главная / Здоров'я / 7 найбільш поширених ускладнень аритмії серця

7 найбільш поширених ускладнень аритмії серця

 
 

Аритмія серця – захворювання, яке ні в якому разі не можна залишати без уваги. Якщо хворобу не лікувати, то існує ризик розвитку серйозних ускладнень, які можуть закінчитися смертельним результатом.

1. Утворенню тромбів

Утворення тромбів є найчастішим ускладненням аритмії. Відрив тромбу може призвести до серйозних небажаних наслідків, аж до смерті хворого. Необхідно ретельно стежити за своїм здоров’ям, регулярно приймати призначені препарати для контролю ритму серця, щоб не допустити таких ускладнень.

2. Виражена брадикардія

При аритмії виникає загроза розвитку вираженої брадикардії, коли частота серцевих скорочень становить менше 40 ударів на хвилину. Такий стан, як правило, супроводжується втратою свідомості через недостатній кровообіг головного мозку.

3. Раптова зупинка серця

Раптове припинення діяльності серця може виникати саме по собі при аритмії або ж наступати при брадикардії (під час непритомних станів). У деяких випадках аритмія ускладнюється зупинкою серця з подальшим настанням клінічної смерті.

4. Серцева недостатність

Це найбільш частий наслідок довгострокової поточної аритмії серця, яка не змінювалась медикаментозно. В результаті порушується діяльність серця, воно перестає справлятися з покладеними на нього функціями. Розвиваються набряки кінцівок, задишка і больові відчуття в грудях.

 

5. Інсульт

Інсульт може розвиватися внаслідок тромбоутворення при аритмії. Якщо тромб почне рух по судинах і досягне судин мозку, то може спровокувати розвиток інсульту.

6. Закупорка атріовентрикулярного отвору

При наявності у хворого мітрального стенозу на фоні миготливої аритмії існує підвищена вірогідність закупорки лівого атріовентрикулярного отвору наявними тромбами. Така подія може призвести до зупинки серця і раптової смерті хворого.

 

7. Аритмогенний шок

Аритмогенний шок може розвинутися на фоні фібриляції шлуночків. У важких випадках аритмія може трансформуватися у фібриляцію шлуночків. Цей стан потребує невідкладного медичного втручання.

Натхнення: www.likar.info

 
comments powered by HyperComments