Главная / Фото / 9 відомих речей, яким люди дали неправильні назви

9 відомих речей, яким люди дали неправильні назви

 
 

9 звичних речей, яких люди дали неправильні назви.
 

Назви цілої низки винаходів і відкриттів не мають нічого спільного з їх походженням, призначенням або історичними реаліями. Так, ведмідь коала насправді не ведмідь, а американських тубільців Колумб охрестив «індіанцями», помилково вважаючи, що знаходиться в Індії. У нашому огляді 9 звичних речей, названих неправильно.

1. Великий Вибух

Великий Вибух.
 

Астроном Фред Хойл, який дав назву відомій теорії народження Всесвіту, насправді в цю теорію не вірив. Він просто використав ці слова як жарт під час радіопрограми. Справжнім винахідником теорії був Жорж Леметр, який назвав її «Первісний Атом», що є набагато більш відповідним описом.

2. Сагова пальма

Сагова пальма.
 

Сагова пальма — кімнатна рослина, яка насправді не має ні найменшого відношення до пальм. Цей тип рослини відомий як саговник або деревоподібна папороть. Подібна неточність у назві дратує ботаніків і садівників по всьому світу, оскільки саговники — набагато більш цікаві рослини, ніж банальні пальми. Сагова пальма існує практично без змін на планеті понад 200 мільйонів років, і вона з’явилася на планеті ще до динозаврів. З цієї причини багато хто ставиться до цих рослин, як до «живих викопних».

3. Теорема Піфагора

Теорема Піфагора.
 

Знамениту теорему Піфагора знають всі, і більшість вважає, що Піфагор був першим, хто довів цю теорему, але насправді, вавілоняни використовували так звані «теореми Піфагора» ще за 1000 років до його народження. Вони навіть записали цю теорему на табличці, тепер відомій як «Плімптон 322».

4. Сновида

Сновида.
 

Слово «сновида» походить від латинського слова luna (Місяць, супутник Землі). Вважалося, що фаза Місяця, особливо повня, може викликати божевілля або епілепсію у деяких людей. Аристотель і римський історик Пліній Старший стверджував, що насиченість мозку кров’ю робить його сприйнятливим до змін, що залежать від фази Місяця, подібно до того, як Місяць впливає на припливи і відливи. Ця віра існувала і в середньовіччі. Хоча тепер вчені знают, що Місяць не має нічого спільного з психічними або фізичними розладами людей, термін зберігся.

http://go.ad2upapp.com/afu.php?id=869299

5. Частинка Бога

Частка Бога.
 

Для непосвячених термін «частинка Бога» позначає субатомну скалярну частинку, яка пояснює походження Всесвіту. Для науковців відкриття цієї частки було монументальним, тому що підтверджувало стандартну модель фізики — це означало, що всі існуючі формули вірні. Данна назва частинки — «бозон Хіггса». Фізик Леон Ледерман автор книги на цю тему, і редактор переконав його, що книга буде краще продаватися, якщо назвати бозон «часткою Бога». На превеликий жаль і вчених, і священнослужителів, ця назва прижилася.

6. Капелюх панама

Капелюх панама.
 

Під час подорожі в Панаму туристи обов’язково купують традиційний капелюх панаму, на замислюючись, що фактично купують підробку, оскільки справжні панами роблять тільки в Еквадорі. Популярні капелюхи стали в середині 1800-х років. В Еквадор тоді туристи практично не їздили, а в Панамі туристів було багато завжди. Тому еквадорці, які робили капелюхи montecristis (так вони називалися спочатку), привозили свої товари на панамські ринки.. На жаль, майстри не ставили напис «зроблено в Еквадорі» на свою продукцію, тому люди згодом почали називати ці капелюхи «панамами» за назвою країни, де купували їх.

7. Столітня війна

Столітня війна.
 

Багато хто не сумніваються, що Столітня війна тривала 100 років. Але це помилкова думка. Конфлікт між Францією і Англією продовжувалося з 1337 по 1453 рік — 116 років. Оскільки було пару десятиліть перемир’я, історики люблять ділити війну на три окремі фази, відомих як Едвардіанська, Каролінгська і Ланкастерська війни. Беручи до уваги перерви на мир між цими окремими фазами, бої в дійсності тривали близько 81 року.

8. Глобальне потепління

Глобальне потепління.
 

Фраза «глобальне потепління» передбачає, що можна більше часу проводити на пляжі або вирощувати помідори в більшій кількості країн світу. Це дає людям помилкове враження про те, що відбувається. «Глобальне потепління» відноситься до середньої температури на планеті. Насправді, в деяких місцях може стати холодніше . Наприклад, якщо танення морського льоду призведе до зміни курсів великих океанських течій в Атлантиці (велика вірогідність цього сьогодні існує), тоді в Північній Америці і Західній Європі настане сильне похолодання.

9. Канарські острови

Канарські острови.
 

Канарські острови — архіпелаг біля північно-західного узбережжя Африки, який відомий своїми теплими, золотистими пляжами і різноманітністю дикої природи. Одними з мешканців цих місць є жовто-зелені птиці канарки. Їх так багато, що закріпилася думка, ніби в їх честь і назвали острова. Однак насправді це не так. У 23-79 рр. н. е.., коли римляни вперше відвідали цей регіон, вони виявили, що острови були заселені ордами диких собак. Вони справили таке враження на дослідників, що ті охрестили це місце Canaria insula або «острів диких собак».

Натхнення: www.novate.ru

 
comments powered by HyperComments