Главная / Людина / 9 вправ для мозку, які зроблять ваш розум гострішим і гнучкішим

9 вправ для мозку, які зроблять ваш розум гострішим і гнучкішим

У 1936 році американська письменниця Дороті Бранд у своїй книзі «Прокинься і живи» запропонувала кілька кумедних вправ для гостроти і гнучкості розуму. Ці вправи призначені для того, щоб витягти вас зі звичного середовища, показати іншу перспективу і створити ситуації, в яких потрібно винахідливість і творче рішення.

72effaf572468d331bd047098cf1db17

Ми пропонує вам спробувати ці вправи, тим більше, що нічого складного в них немає.

  • Проведіть 1 годину в день нічого не говорячи, тільки відповідаючи на прямі запитання, у своєму звичайному оточенні, не створюючи враження, що ви ображені або не в настрої. Ведіть себе зазвичай, наскільки це можливо. Не робіть ніяких зауважень і не піддавайтеся на спроби витягти з вас інформацію.
  • На 30 хвилин в день задумайтеся про один-єдиний предмет, не відволікаючись більше ні на що. Можете почати з п’яти хвилин.
  • 15 хвилин в день ведіть спілкування, не вживаючи слів «я, мені, моє».
  • Зупиніться на порозі будь-якого переповненого людьми приміщення і вдумливо оцініть його розміри.
  • Дозвольте, щоб ваш новий знайомий говорив тільки про себе, не дозволяючи йому усвідомити це. Ввічливими питаннями поверніть його в русло взаємної розмови так, щоб він не відчув негативу.
  • Спробуйте говорити виключно про себе, не вихваляючись, не скаржачись і не змушуючи співрозмовників нудьгувати.
  • Складіть строгий план на дві години в день і чітко дотримуйтесь цього плану.
  • Поставте собі 12 випадкових завдань, наприклад: пройти 20 кілометрів від будинку без використання яких-небудь спеціальних засобів; іти 12 годин без їжі; поснідати в несподіваному і невідповідному місці, яке ви зможете знайти; нічого не говорити цілий день, крім відповідей на питання; не спати всю ніч і працювати.
  • Протягом дня говорити «так» на всі питання і пропозиції (в рамках розумного).

Ці вправи зміцнять вашу силу волі, тренуючи префронтальну кору, поліпшать самоконтроль і допоможуть краще концентруватися на важливому. Ви також можете відчути, що стали спокійнішими і розважливими, так як закріпилася звичка обдумувати свої слова і дії.

Натхнення: nlo-mir.ru

 

 
comments powered by HyperComments