Главная / Здоров'я / Аеробні вправи можуть запобігти розвитку деменції

Аеробні вправи можуть запобігти розвитку деменції

Аеробні вправи, такі як ходьба і біг, можуть зупинити розвиток деменції, запобігаючи скороченню обсягу мозку, повідомляють австралійські вчені з Університету Західного Сіднея. За словами експертів, виконання аеробних вправ кілька разів на тиждень дозволяє підтримувати в нормі розмір області мозку, пов’язаної з пам’яттю. Мова йде про гіпокамп, стан якого, як відомо, в першу чергу погіршується при виникненні хвороби Альцгеймера.

В ході випробувань фахівці проаналізували 14 досліджень з участю 737 осіб у віці від 24 до 76 років. Учасники включали здорових людей, пацієнтів з хворобою Альцгеймера і людей з проблемами психічного здоров’я, такими як депресія і шизофренія. Медики проводили сканування мозку добровольців до і після виконання аеробних вправ. Згідно з отриманими даними, коли люди тренуються, в їх мозку виробляється хімічна речовина під назвою BDNF, яке може допомогти запобігти виникненню нейродегенеративних порушень. Було встановлено, що фізичні вправи значно збільшують обсяг лівої сторони гіпокампу.

Основна роль гіпокампа полягає у збереженні спогадів, особливо довгострокових. Крім того, гіпокамп також допомагає людям орієнтуватися в просторі.

Натхнення: healthvesti.com

 

 
comments powered by HyperComments