Главная / Екологія / Агава — відмінне джерело біопалива

Агава — відмінне джерело біопалива

Рослина, що використовується для виробництва текіли в Мексиці, показує перспективи в якості джерела біопалива та інших біохімічних продуктів.

Команда австралійських вчених показала, що агава може виробляти до 15000 літрів біопалива з гектара на рік, при цьому воно росте на маргінальних землях в умовах малої кількості опадів.

«Біоетанольна врожайність агави може змагатися з найбільш успішними на даний момент видами сировини для біопалива. Важливо, агава не конкурує з продовольчими культурами, швидко росте, і може бути використане вся рослина, а не тільки листя,» — говорить автор дослідження Rachel Burton.

Дослідники стверджують, що агава виробляє велику кількість цукру, який легко ферментується в біоетанол, і відмінно підходить для використання у якості сировини для таких продуктів, як фарби, пластмаси і інших хімічних речовин, у виробництві яких зазвичай використовують викопне паливо. Дослідники змоделювали врожайність етанолу і показали, що можна отримати від 4000 до 15000 літрів етанолу з гектара на рік.

«На нижньому кінці, ці значення перевищують прибутковість таких видів сільськогосподарських культур для отримання біоетанолу, таких як кукурудза, пшениця і цукровий очерет, а високі показники дорівнюють ефективнішим видам сировини, таких як просо і тополя. Потрібні подальші дослідження, щоб визначити найкращі методи культивування культури для виробництва біоетанолу та максимізації прибутковості та оптимізації бродіння,» — коментує Rachel Burton.

Натхнення: greenevolution.ru

 

 
comments powered by HyperComments