Главная / Екологія / Альпи втратять сніговий покрив до 2100 року

Альпи втратять сніговий покрив до 2100 року

Європейські вчені спрогнозували втрату Альпами до 70 відсотків сучасного снігового покриву до 2100 року.


Прогноз вчених справедливий при збереженні поточних темпів глобального потепління. У цьому випадку сніговий покрив до кінця століття зникне на ділянках нижче 2,5 тисячі метрів відносно рівня моря. Також повинна скоротитися приблизно на півтора місяця, тривалість лижного сезону, і на 40 відсотків — глибина снігового покриву на висоті близько трьох тисяч метрів.

Автори відзначають, що від глобального потепління найбільш сильно постраждають гірськолижні бази, розташовані нижче 1,2 тисячі метрів над рівнем моря. На цих територіях знаходиться приблизно чверть таких об’єктів на Альпах.

У той же час учені допустили і альтернативний розвиток подій. Ця версія не скасовує деградації сучасної екосистеми Альпійських гір, але знижує її масштаби. У разі, якщо середня глобальна температура біля поверхні планети до кінця століття знизиться не більш ніж на два градуси Цельсія, площа снігового покриву до того ж часу може впасти до приблизно 30 відсотків від її сучасного рівня.

Висновки вчених базуються на комп’ютерному моделюванні з використанням пакету ALPINE3D, що дозволяє оцінити темпи втрати снігового покриву горами. Вчені закликають владу і бізнес подбати про скорочення викидів парникових газів. Це дозволить, на їхню думку, реалізуватися другому, більш оптимістичному, у порівнянні з першим сценарієм.

 
comments powered by HyperComments