Головна / Технології / Американські підствольні гранатомети стають в два рази смертельнішими

Американські підствольні гранатомети стають в два рази смертельнішими

 

Американські війська в Афганістані протягом довгого часу висловлювали невдоволення своїми підстовбурними гранатометами М320 через їх істотного недоліку — вони максимально ефективні тільки якщо ворог знаходиться в зоні прямого попадання. Якщо ж противник зайняв позиції за низькими цегляними стінами, то він з легкістю уникне втрат від 40-мм снаряда.

15-12-14-foto-600x330-2

Але не цього разу

Команда розробників з Американського військового дослідницького центру в Picatinny Arsenal, Нью-Джерсі, створила нові 40-мм заряди, які здатні вирішити цю проблему, при цьому вони сумісні з вже наявними на озброєнні підстовбурними гранатометами. Названі Small Arms Grenade Munitions (SAGM), ці заряди вдвічі ефективніші (читай: смертельніші) від стандартних. Завдяки новому дистанційному детонатору, ці гранати вибухають у повітрі, обрушуючи на ворога в укритті град шрапнелі.

Читайте також: Новий гранатомет французької армії не залишає сучасній бронетехніці жодного шансу

Робота над зарядами SAGM почалася в 2012 році як додаток до вже існуючого гранатомета XM25, в якому використовуються заряди з дистанційним детонатором і лазерний далекомір для обчислення відстані до цілі. На відміну від XM25, який передбачає пряму видимість до мети, SAGM дозволяє вести вогонь по силам противника, що сховалися за барикадами.

Заряди SAGM не потребують програмування — після пострілу дистанційний детонатор сам визначить, коли заряд перелетів через ворожі укріплення і негайно детонує.

15-12-14-foto-600x379-1

Звичайно, перш ніж SAGM можна буде відправити на поле бою, буде потрібно усунути ще деякі конструктивні недоліки. Можна припустити, що нові заряди далекі від досконалості, і, очевидно, будуть малоефективні при використанні в будівлях, а також в умовах ближнього бою. Також, згідно звітам, військові вже встигли розкритикувати п’ятизарядний гранатомет XM25 за його значну вагу і недоцільність заміни ним автомата M4A1.

Натхнення: gearmix.ru

 
Loading...
comments powered by HyperComments