Главная / Технології / Американці створили рій військових міні-дронов

Американці створили рій військових міні-дронов

 
 

Американські військові інженери представили рій міні-дронів. Безпілотники під назвою «Цикади» (CICADAs) здатні виконувати ряд важливих функцій під час бойових дій, при цьому кожен з них уміщається на людській долоні.

a7c19d72b8d73b01aebace56152ba9e7

Як видно з назви, розробка натхненна комахами сімейства Cicadidae, які проводять під землею цілі роки, перш ніж вирватися в повітря величезним повітряним роєм, а потім знову сховатися під землею.

«Ми вирішили запозичити у природи цю ідею. Головна особливість «Цикад» полягає в тому, що їх буде настільки багато, що ворог не зможе усунути їх усіх», — пояснює провідний розробник Аарон Кан (Aaron Kahn) з Науково-дослідної лабораторії Військово-морських сил США (Naval Research Laboratory).
http://go.ad2upapp.com/afu.php?id=869299
Назва рою дронів — CICADA — також є акронімом до словосполучення Covert Autonomous Disposable Aircraft, тобто «приховані автономні одноразові повітряні суда». Роботів спроектували спеціально таким чином, щоб вони були меншими, дешевшими і простішими у конструкції, ніж будь-які аналоги. Однак при цьому вони в змозі справлятися з основними військовими завданнями, що стоять перед безпілотниками.

Вартість прототипу склала тисячу доларів США за штуку, проте її можна скоротити і до $250, розповів Кан. У дронів відсутні двигуни, а вся конструкція складається з 10 частин і зовні нагадує паперовий літачок.

Спущені з військового літака, за допомогою повітряної кулі або великого безпілотника, «Цикади» будуть орієнтуватися по GPS і рухатися в напрямку заздалегідь заданих координат.

Вчені вже провели перші польові випробування розробки в Юмі, штат Арізона: дрони були випущені з літака на висоті 17500 метрів і пролетіли майже 18 кілометрів, перш ніж приземлитися в межах 4,5 метрів від своєї мети.

Випробування також показали, що «Цикади» здатні розвивати швидкість до 74 кілометрів на годину і пересуватися практично безшумно, оскільки їх конструкції позбавлені двигунів і будь-яких рухових систем.

«З боку рій наших дронів виглядає ніби зграя птахів, що летять до землі. Їх дуже важко помітити і тим більше ідентифікувати як військовий об’єкт», — говорить співавтор дослідження інженер Деніел Едвардс (Daniel Edwards).

Під час випробувань безпілотники були оснащені датчиками, що транслювали інформацію про температуру навколишнього середовища, вологості повітря і тиску. Однак інженери стверджують, що до корпусу «Цикад» можна прикріпити буквально будь-які датчики, в тому числі і легкі міні-мікрофони.

«У певному сенсі «Цикади» схожі на роботизованих поштових голубів: ви відправляєте їх на завдання, і вони летять туди, а повертаються з новою інформацією. Приміром, якщо оснастити дронів мікрофонами і сейсмічними детекторами, то вони зможуть визначити, де і в якому напрямку рухаються ворожі транспортні засоби, а також з якою швидкістю вони їдуть», — розповідає Кан.

Читайте також: 

Також «Цикад» можна оснастити магнітними датчиками, щоб вони змогли стежити за пересуванням військових підводних човнів противника і перехоплювати комунікації.

На даний момент оснащення відеосупроводом являє собою складну технічну задачу, але автори розробки не виключають, що в майбутньому можна буде доповнити їх дронів і функцією зйомки.

Одна з найбільш чудових переваг нових дронов є їх підвищена міцність. Незважаючи на те, що виглядають «Цикади» наче паперові літачки, вони можуть падати з десятикілометрової висоти, врізатися в гравій, асфальт і пісок, і залишатися повністю працездатними.

«Єдине, що виявилося згубним для наших дронів — це пустельні чагарники», — зізнається Кан.

За словами Кана, можливості «Цикад» виходять далеко за межі військових операцій. Дрони також можна використовувати в синоптиці та метеорології, наприклад, для прогнозування торнадо за показниками температури, тиску і вологості. І найближчим часом саме для цих цілей будуть використовуватися нові безпілотники.

Натхнення: earth-chronicles.ru

 
comments powered by HyperComments