Главная / Земля / Антропологи показали як виглядав Ісус Христос

Антропологи показали як виглядав Ісус Христос

На складеному ними портреті він виглядає зовсім не так, як у традиційному поданні. Зовнішність Ісуса Христа в традиційному європейському уявленні відома дуже багатьом – це досить високий стрункий шатен зі світлою шкірою і довгим волоссям.

Однак члени антропологічної комісії з Манчестерського університету вирішили проаналізувати текст Біблії і підключити сучасні технології, щоб зрозуміти, як виглядав він насправді.

7e32ef2dc09b87c545c5d86404f8a55a

В першу чергу сумнів дослідників викликав той факт, що якби Ісус Христос мав зовнішність, з якою він асоціюється у більшості, він значною мірою виділявся на тлі тих, хто жив з ним в один час і в одному місці. Однак у Біблії про це не згадується. Навпаки, в Євангелії від Матвія говориться, що Юда Іскаріот в Гефсиманському саду перед розп’яттям вказував солдатам на Христа, бо ті не могли самі відрізнити Ісуса від його послідовників, пише Popular Mechanics.

Вчені звертають увагу, що ніде в Новому Завіті не міститься опису Ісуса Христа, а оскільки ніяких фрагментів його тіла не збереглося, то неможливо і спробувати відтворити його зовнішність за допомогою аналізу ДНК. Тобто уявна зовнішність Христа, за великим рахунком, формувалися виключно художниками та іконописцями. При цьому відомо, що в деяких країнах його наділяють рисами чорношкірого, араба або латиноамериканця.

8276568d5009f3ab9ee369eee61a7bfc

У пошуках відповіді на питання, яким же Ісус Христос був насправді, британські науковці та ізраїльські археологи звернулися до нової і досить незвичайної галузі науки – судово-медичної антропології. Зазвичай до її методів фахівці вдаються для розкриття злочинів. Але судово-медична антропологія дозволяє відносно точно визначити зовнішність людини за непрямими ознаками, а саме таке завдання стояло перед вченими.

Сцена в Гефсиманському саду привела дослідників до думки, що образ Ісуса Христа був типовий для євреїв Галілеї тодішнього періоду, описаного в Біблії. Тому фахівці проаналізували черепи людей, що жили в той час в Єрусалимі, і скористалися отриманою інформацією. При цьому вони припустили, що Христос виглядав старше своїх років, оскільки довгий працював теслею, перебуваючи не в приміщенні.

В результаті ученим вдалося за допомогою комп’ютерних технологій скласти портрет, який самі вони схильні вважати найбільш достовірним зображенням Ісуса Христа. На цьому портреті він виглядає смаглявим кремезним чоловіком з темним волоссям.

 

 
comments powered by HyperComments