Главная / Земля / Апокаліпсис відкладається

Апокаліпсис відкладається

Застигла внутрішня частина ядра нашої планети почала формуватися досить недавно, приблизно 1-1,5 мільярда років тому, що говорить про набагато більш повільні темпи «замерзання» надр Землі, ніж було прийнято вважати раніше, говориться в статті, опублікованій в Nature.

11-10-15-foto-600x450-1

Як з’ясували вчені, ядро Землі зараз втрачає тепло набагато повільніше, ніж це відбувалося в будь-який інший момент історії нашої планети, і що цього тепла вистачить ще на мільярд років існування магнітного поля — вимирання життя відкладається.

У далекому минулому ядро Землі було повністю рідким, а не складалося не з двох або трьох, як сьогодні припускають деякі геологи, шарів — внутрішнього металевого ядра і навколишнього його розплаву із заліза і більш легких елементів. У такому стані ядро швидко охолоджувалося і втрачало енергію, що призводило до ослабленню виробленого ним магнітного поля. Через деякий час цей процес досяг якоїсь критичної точки, і центральна частина ядра «заморозилась», перетворившись на тверде металеве ядерце, що супроводжувалося сплеском і зростанням в силі магнітного поля.

Час цього переходу вкрай важливий для геологів, оскільки тоді можна припустити, з якою швидкістю ядро Землі остигає сьогодні і як довго проіснує магнітний «щит» нашої планети, що захищає нас від дії космічних променів, а атмосферу Землі — від сонячного вітру.

В результаті досліджень вченим вдалося отримати відповідь на це питання. Виявилося, що ядро містить в собі більше легких металів та інших речовин, ніж сьогодні вважають їх колеги, які володіють меншою теплопровідністю, ніж залізо і нікель, і краще зберігають тепло. Це означає, що ядро планети остигало в минулому і остигає зараз набагато повільніше, ніж припускали вчені, що дає людству та іншому життю на Землі більше часу для існування. За оцінками вчених, магнітне поле Землі буде продовжувати захищати нас ще близько мільярда років.

 

 
comments powered by HyperComments