Главная / Фото / Археологи вивчають кораблі фараона Хеопса (фото)

Археологи вивчають кораблі фараона Хеопса (фото)

Вивчаючи човен, витягнутий з криївки у піраміди Хеопса, археологи виявили, що в ньому є деталі, виготовлені з металу. Подібних деталей не було в першій турі Хеопса, яку підняли на поверхню наприкінці 1950-х.

4c98c3bc2831dba152736ea9766fd4ec
Історія вивчення цих кораблів почалася в 1954 році, коли археолог Камаль Аль-Маллах виявив підземну камеру, висічену в скелі біля підніжжя піраміди Хеопса. Її закривали сорок масивних блоків вапняку. Коли вчені проникли всередину, вони побачили, що там зберігається в розібраному вигляді корабель.


Близько 20 місяців тривав підйом на поверхню 1224 деталей. Потім під керівництвом єгиптолога Юсуфа Ахмеда Мустафи 13 років тривала збірка корабля. У результаті перед науковцями постав човен з ліванського кедра, довжина якого була 43,3 метра, а ширина -5,6 метра. Він відомий як «Сонячна тура», так як зіставляється з міфом про бога Ра, що мандрував у човні. Можливо, він доставляв в Гізу тіло для поховання фараона.


Камаль Аль-Маллах виявив і другу підземну камеру, але вона залишалася недослідженою до 1983 року, коли археологи підтвердили, що там теж знаходиться корабель, але меншого розміру. Тільки в 2011 році єгипетські і японські вчені почали поступовий підйом її частин.

Роботи тривають досі. Археологам належить в цілому витягти більше 700 деталей з ліванського кедра і єгипетської акації.

Нещодавно на поверхню було піднято дерев’яну балку розміром 8 на 0,4 на 0,04 метра. Вона була доставлена в спеціально створену на плато Гіза лабораторію, де частині човна піддають просушуванню та консервації.

При найближчому розгляді виявилося, що в поверхню балки вправлені Р — і П-подібні металеві гаки. Нічого подібного не знаходили ні в першій Сонячній турі, ні в другий. Вчені припускають, що це деталі кочетів.

Як говорить археолог Сакудзи Йосимура, гаки запобігали тертю весла об дерев’яну поверхню борту. Передбачається, що після закінчення всіх робіт з підйому та реставрації друга Сонячна тура буде виставлена в павільйоні безпосередньо біля піраміди, а перша буде перенесена звідти у Великий Єгипетський музей в Гізі, який заплановано відкрити в 2018 році.

 
comments powered by HyperComments