Главная / Земля / Археологи знайшли рештки цього «морського дракона»

Археологи знайшли рештки цього «морського дракона»

Фольклор рясніє чималою кількістю легенд про різних лютих чудовищ, які колись мешкали на планеті. Однак такі монстри не залишили після себе ніяких слідів, а значить, і наукових доказів свого існування. Один з найбільш знаменитих «зарубіжних» монстрів — лох-неське чудовисько, яке нібито досі живе в шотландському озері.

b09516e13f46da52ddec311dae3456bc
Вчені ж вірити на слово не звикли, тому завжди намагаються знайти точні «докази». А нещодавно дослідники виявили рештки не менше лютої на вигляд істоти – Сторр-лохського монстра (Storr Lochs Monster). Відкриття безсумнівно об’єднає любителів незвичайних істот, а також людей, віруючих тільки у факти.


Рештки монстра сьогодні представляють собою найбільш повний скелет морської рептилії, яка жила пліч-о-пліч з динозаврами. За словами відомого палеонтолога Стіва Брюсатта (Steve Brusatte) з Університету Единбурга, скам’янілі кістки незвичайної істоти були виявлені в Шотландії, на острові Скай. Однак майже 50 років вони пролежали в Шотландському музеї без належного аналізу. До речі, це досить часта історія: таке ж сталося з крихітним птерозавром, який чекав своєї години.

Сторр-лохський монстр був спочатку ідентифікований як іхтіозавр, тобто був віднесений до сімейства нині вимерлих морських рептилій, які мешкали в доісторичних морях в той же самий час, коли динозаври були домінуючими істотами в наземних екосистемах. «Іхтіозаври подібні Сторр-лохському монстрові панували в морі в той час, як динозаври були господарями на землі», — говорить Брюсатт. Пізніше на зміну «морським драконам» прийшли кити і дельфіни.

За словами вченого, кістки іхтіозаврів вкрай рідко знаходять в Шотландії, що робить зразок незвичайного чудовиська перлиною колекції шотландських скам’янілостей. «Відкриття було зроблено завдяки гострим поглядом звичайного колекціонера-любителя, який помітив незвичайну знахідку. Цей приклад говорить про те, що людям не потрібен вчений ступінь, щоб зробити наукове відкриття», — говорить Брюсатт.

Дослідники витягли рештки іхтіозавра з гірської породи, в якій вони перебували «в ув’язненні» протягом мільйонів років. Вивчення скам’янілостей показало, що майже чотириметровий «монстр» був особливо зубастим іхтіозавром, який жив близько 170 мільйонів років тому.


На думку вчених, у такої істоти була досить довга морда (як у дельфіна), а ротова порожнина була «озброєна» сотнями конусоподібних зубів, які допомагали ласувати рибою, кальмарами, так і майже всім іншим, які мали нещастя опинитися на шляху істоти.

Подальші дослідження можуть показати, як саме іхтіозаври розвивалися під час середньоюрського періоду (176-161 мільйонів років тому) — тієї частини історії Землі, яка довгий час була оповита таємницею через відсутності викопних решткв. До речі, шотландський острів Скай – одне з небагатьох місць в світі, де можна знайти скам’янілості цього періоду.

«Люди не розуміють, що дійсно морські чудовиська існували. Вони були більші, страшніші і цікавіші, ніж міфічне лох-неське чудовисько. Нещодавно вивчене істота — одна з них», — підсумовує Брюсатт.

 

 
comments powered by HyperComments