Главная / Земля / Арктика таїть у собі смертельні віруси

Арктика таїть у собі смертельні віруси

 
 

Франко-російська група дослідників виявила в сибірській вічній мерзлоті стародавній гігантський вірус. На думку вчених, деякі небезпечні віруси можуть виживати в таких умовах дуже довгий час, і, продовжуючи бездумно освоювати арктичні регіони, люди ризикують їх розбудити.

11-09-15-foto-600x450-1 (2)
Mollivirussibericum (від латинського «м’який сибірський вірус») — так називається гігантський вірус віком близько 30 тис. років, виявлений у вічній мерзлоті Сибіру.

На відміну від звичайних вірусів, гігантські віруси можна побачити за допомогою звичайного оптичного мікроскопа, тому їх можна легко сплутати з бактеріями, пише видання. Дослідники оживляють їх в лабораторії, використовуючи амеби (одноклітинні організми) в якості клітин-носіїв. Перший подібний вірус був відкритий в 2003 році і названий мімівірусом (від латинського «мімікруючий вірус»).

Mollivirussibericum був виявлений франко-російською командою вчених в сибірській мерзлоті, йдеться в статті. За словами дослідника Жана-Мішеля Клаври, це відкриття свідчить про те, що гігантські віруси «не рідкість і що вони дуже різноманітні». Крім того, знахідка вчених доводить, що здатність вірусів тривалий час виживати у вічній мерзлоті не обмежується якимось одним типом вірусів, а, ймовірно, притаманна цілим родинам потенційно патогенних вірусів.

Читайте також: 

Таким чином, на думку вчених, існує ризик того, що одного разу деякі з цих гігантських вірусів можуть пробудитися, особливо якщо люди будуть бездумно освоювати глибинні шари арктичних регіонів, підкреслює France Info. В результаті глобального потепління зараз стало можливим добувати ресурси з раніше недоступних регіонів Арктики, де можуть знаходитися як і раніше заразні частинки вірусу.

«Якщо ми не будемо звертати на це уваги і продовжимо індустріалізовувати ці ділянки, не вживаючи заходів обережності, ми ризикуємо якось розбудити віруси такі як віспи, які, як ми думали, ми вже викорінили», — попереджає Жан-Мішель Клаври.

Натхнення: earth-chronicles.ru

 
comments powered by HyperComments