Главная / Людина / Аспірин може позбавити від депресії

Аспірин може позбавити від депресії

 
 

Коли ми чуємо про депресію, то в першу чергу уявляємо собі психічні проблеми, які потребують лікування антидепресантами, але британські вчені з Кембріджського університету вважають, що депресія може мати фізичну причину, і її можна лікувати протизапальними препаратами, такими як аспірин і ібупрофен, і навіть антибіотиками.

3f0f8a97e63d4f295c7c55a6590104d9

Дослідження фахівців показує, що, в значному числі випадків, депресія може бути викликана довгостроковими запаленнями в організмі. Дійсно, зв’язок між поганим настроєм і запаленнями, викликаними інфекціями, повинні бути знайомі кожному, хто коли-небудь відчував озноб і відчував себе нещасним, млявим і втомленим. Еволюційна психологія припускає, що мільйони років тому депресія сприяла виживанню, змушуючи людину залишатися в своїй печері, так як в цей момент вона була особливо вразлива до ризику поширення інфекції при спілкуванні з племінними побратимами.

Читайте також: 

Сьогодні все більше досліджень пов’язують депресію із запаленням. Так, в 2013 році, наприклад, вчені з Орхуського університету в Данії вивчили медичні записи майже 3,6 мільйонів чоловік і виявили, що люди, які мають запалення, що викликане аутоімунними захворюваннями, такими як артрит або хворобу Крона, на 45% частіше страждали від депресивного стану. Раніше в цьому році інша команда данських дослідників встановила, що підвищені рівні С-реактивного білка – речовини, що організм виробляє у відповідь на запалення – були пов’язані з підвищеним ризиком психологічного стресу і депресії.

Деякі з нас постійно мають більш високі рівні запалення, кажуть фахівці, і наша імунна система діє як термостат, зменшуючи захист більшу частину часу і активізуючись під час інфекцій. У деяких людей цей термостат завжди веде себе так, як ніби у них є постійна інфекція на низькому рівні, і ці люди, ймовірно, мають більш високий ризик розвитку депресії, вважають учені.

Натхнення: healthvesti.com

 
comments powered by HyperComments