Главная / Фото / Астронавт зробив знімок «шахової дошки» на поверхні Землі

Астронавт зробив знімок «шахової дошки» на поверхні Землі

Астронавт на борту Міжнародної космічної станції, пролітаючи над Північним Айдахо (США), зауважив, що ділянка землі вздовж річки Пріст нагадує справжню шахову дошку. Знімок був зроблений незадовго до заходу Сонця, тому одні гірські схили освітлено його променями, а на інших лежать довгі тіні. Хто ж залишив цей загадковий візерунок?

251e8596a82ddeee55b14cd4eb96a5c9

Білі квадрати являють собою засніжені ділянки, на яких дерева були вирубані. Ці ділянки чергуються з темними зелено-коричневими «клітинами» густого лісу, де крони дерев заступають сніг.

Поява шахового візерунка пов’язано з угодою, укладеною в 1800-х роках, згідно з якою уряд США виділив Північно-тихоокеанській залізниці (Northern Pacific Railroad) кожну другу квадратну милю лісу. Пізніше ці ділянки були продані і в багатьох випадках використані для лісозаготівель.

Принцип шахівниці, «клітки» якої з тих пір скоротилися до чверті квадратної милі, в даний час дозволяє підтримувати стійкість лісових масивів завдяки вибірковій вирубці. Район Уайттейл Бьютт історично використовувався Лісовою службою США в якості оглядового майданчика для спостереження за лісовими пожежами.

Густа рослинність виступає природною системою фільтрації для прилеглих річок, зберігаючи якість води на позбавлених лісу схилах пагорбів, схильних до ерозії. Протягом майже цілого століття річка Пріст використовувалася для сплаву колод. У 1968 році її основне русло було занесено до списку «природних мальовничих водойм» з метою збереження її «видатних природних, культурних та рекреаційних багатств для теперішнього і майбутніх поколінь».

 
comments powered by HyperComments