Главная / Земля / Астрономи цивілізації Майя випередили Коперника на кілька століть

Астрономи цивілізації Майя випередили Коперника на кілька століть

 
 

Астрономи Майя відкрили принципи руху планет по небу задовго до створення геліоцентричної моделі Коперника.

b6a43fe3b629a0d1175aa100302a9557
Артефакт під назвою «Дрезденський кодекс» це копія створена в 11 столітті з манускрипту індіанців Майя написаного у 8 столітті нашої ери. Цей манускрипт став ключем до розшифровки писемності цієї таємничої цивілізації стародавніх індійців.

«Дрезденський кодекс» складається з 74 сторінок і містить в собі релігійні, наукові дані, відомості про церемонії, свята, а також математичні та астрономічні розрахунки — передбачення затемнень і характер руху Місяця по небу.

Герардо Альдана з університету Каліфорнії в Санта-Барбарі (США) вивчав одну з маловідомих частин кодексу – Венеранські таблички, які містять у собі розрахунки руху Венери по небу і 584-денний календар, складений на базі цих розрахунків.

Альдана довго вивчав таблиці і з’ясував, що в них йдеться не просто про положення Венери в конкретні періоди часу, а про справжнісіньке астрономічне відкриття — про довготривале обчислення положення Венери на небосхилі з урахуванням похибок, які виникають через сотні і тисячі років.

Майя знали, що Венера робить коло по небу і повертається в ту точку, де вона була під час початку спостережень не за 584 дні, а за 583.92. Використовуючи цю цифру, індійські астрономи розрахували коригувальні значення і створили формули, які слід застосовувати до даних з Кодексу для обчислення положення Венери.

Подібну систему розрахунків, індіанці не могли б придумати, якби не розуміли того, що Венера, Земля і інші планети обертаються навколо Сонця, а не Сонце обертається навколо них. Індіанська обсерваторія була розташована в Чичен-Іце (споруда Караколь).

Цивілізація індіанців Майя досягла рівня основоположників європейської астрономії, наприклад Коперника — на кілька століть раніше них.

 
comments powered by HyperComments