Главная / Земля / Астрономи розповіли, що було б з сучасною Землею, якби у неї були кільця як у Сатурна

Астрономи розповіли, що було б з сучасною Землею, якби у неї були кільця як у Сатурна

Згідно астроному Едварду Гінану, який виявив у 1982 році астероїдне кільце Нептуна, древня Земля також мала кільця. Неможливо точно визначити, як виглядала ця кільцева система. Імовірно, вона була не такою великою, як у Сатурна, так як Земля має більш слабке гравітаційне поле. Тим не менш земні кільця, ймовірно, зіграли важливу роль у ранній історії нашої планети. Вчені тим часом створили модель життя на Землі, якби вона кільцеву систему прямо зараз. Кейтлін Аренс, астроном з Університету Арканзасу, каже, що ми буквально будемо жити в космічній утопії і в пеклі одночасно.

«Якщо б у нас була велика кільцева система, це виглядало б воістину вражаюче. Наш Місяць викликав би брижі в земних кільцях через припливи, і брижі могла б призвести в свою чергу до виникнення снігових променів, які б стали виштовхувати матеріал з гравітаційного утримання, що призводило б до його падіння на Землю. Таким чином, ми були б у більшій небезпеці через падіння уламків», — говорить вона.

Кільцева система також надавала б вплив на погоду, залежно від товщини зазначених кілець. Аренс каже, що товсті кільця можуть впливати на місцеве сонячне світло, що було б незручно для фермерів. Однак навіть у гіпотетичному сценарії кільця Землі не могли затьмарити Сатурна. «Склад кілець Землі був би іншим. Сатурн переважно складається з каменю і льоду. Лід не вижив би там, де ми знаходимося в Сонячній системі, тому більшість наших кілець було б засновані на камені і пилу. На наших кільцях було б темно», — пояснює Аренс.

Хоча навіть гіпотетично ніщо не зможе зрівнятися з Сатурном і його знаменитими кільцями, однак цікаво уявити нашу Землю в оточенні кільцевої системи, нехай вона навіть і складається з космічного сміття. Однак, з іншого боку, не дуже приємно жити в страху від того, що на тебе в будь-який момент може впасти що-небудь з неба.

 

 
comments powered by HyperComments