Главная / Земля / Атомним електростанціям Великобританії загрожує цунамі

Атомним електростанціям Великобританії загрожує цунамі

Учені з Даремського університету з’ясували, що Британські острови в минулому вже піддавалися великій кількості руйнівних цунамі і геологи звернулися до уряду із закликом — серйозно поставитися до інформації про можливе повторення катастрофічних цунамі в зону впливу яких, потрапляють атомні електростанції.

e645606abaa14d48fb8d97b9b49fd281

Загроза існує для портів, нафтових терміналів, всієї прибережної інфраструктури, але головне для АЕС. Причиною виникнення нищівних хвиль цунамі, за даними геологів, можуть стати підводні зсуви або зрушення морського дна.


Жовті цифри: висота цунамі 8200 років тому

Вчені відзначають, що обвал, який стався 8200 років тому, підняв хвилю цунамі, висота якої сягала 20 метрів. В результаті удару цунамі, був повністю знищений перешийок, що з’єднує Великобританію з материком. Причиною природної катастрофи, стало обвалення ділянки морського дна розміром з Шотландію, яке сталося біля берегів Норвегії.

Пітер Таллинг, професор морської геології в Даремського університету, говорить, що подібні катастрофи відбуваються регулярно. У зв’язку з цим він рекомендував уряду, додати цунамі в Національний реєстр ризиків та надзвичайних ситуацій.

 

 
comments powered by HyperComments