Главная / Екологія / Авіапаливо почнуть робити з гною

Авіапаливо почнуть робити з гною

 
 

Дослідники Університету Каліфорнії з вивчення біомаси мають намір розробити новий вид біопалива, яке буде вироблятися з газу, що виділяється бактеріями при розкладанні гною, повідомляє nplus1.ru

Нове біопаливо також планується виробляти з газу, що виділяється при розкладанні недоїдків і розкладаного бактеріями сміття. У перспективі виробники біопалива будуть укладати контракти з фермами, на поставку сміття і гною.

За оцінкою дослідників, використання біопалива в перспективі буде зростати. Зокрема, вже сьогодні фермерська компанія Fair Oaks Farms в Індіані використовують спеціальні установки для виробництва біопалива з гною. Цей гній на фермах отримують від 15 тисяч корів і трьох тисяч свиней. Одержуваний при розкладанні гною газ очищається, стискається, ароматизується і використовується для заправки 42 вантажних автомобілів, які розвозять молоко різними штатами: від Мічигану до Теннессі.

Деякі авіакомпанії вже почали закуповувати біопаливо, вироблене з яловичого жиру. Зокрема, 15 мільйонів галонів (56,8 мільйона літрів) такого палива купив у компанії Alt Air Fuels авіаперевізник United Airlines. Їм будуть заправлятися літаки, що літають по маршруту Лос-Анджелес — Сан-Франциско. Крім того, авіаперевізник вклав 30 мільйонів доларів у компанію Fulcrum BioEnergy, що займається виробництвом біопалива з побутових відходів.

Крім того, зо три мільйони галонів біопалива для своїх літаків купили компанії FedEx і Southwest Airlines. При цьому FedEx має намір довести частку біопалива в загальному обсязі використовуваного ним пального до 30% до 2030 року. У липні 2015 року компанія UPS оголосила про намір придбати 46 мільйонів галонів біопалива, яке буде використовуватися для заправки вантажівок. Це паливо буде зроблено з харчових масел, тваринного жиру і морських водоростей.

Слід зазначити, що сьогодні літаки поки не виконують польотів на чистому біопаливі. Воно змішується в пропорції 1:1 з звичайним авіаційним гасом типу Jet A або JP8. Активні дослідження в області використання біопалива проводять американські військові. Зокрема, у 2012 році командування ВПС США оголосило про намір довести частку біопалива в загальному обсязі використаного пального щонайменше до 50%.

Натхнення: greenevolution.ru

 
comments powered by HyperComments