Главная / Людина / Автомобільна сажа завдає шкоди здоров’ю легенів

Автомобільна сажа завдає шкоди здоров’ю легенів

Невидимі забруднюючі частинки, вироблені автомобільними шинами, виявилися ще більш руйнівним для легенів, ніж вважалося раніше, повідомляють американські вчені з Університету Райса.

869f5e1e84a888e429aaa283bac3847c

Дослідники, які вивчали вплив сажі на легкі, виявили, що вироблені автомобільними шинами хімічні частинки можуть викликати емфізему і пошкодження ДНК, як у курців. Оскільки ці речовини невидимі для людського ока, наслідки впливу сажі на здоров’я були недооцінені. Ці речовини також виділяються, коли автомобільні шини зношуються. Автори підкреслюють, чому пов’язане з курінням пошкодження легенів невиліковно – тому що наночастинки вуглецю, які поглинаються легенями, неможливо видалити.

Досліджуючи пошкодження легенів, вчені виявили, що частинки сажі накопичуються в частині імунної системи, званої дендритними клітинами, завдаючи шкоди на генетичному рівні. Ці частинки здатні викликати подвійні розриви в нитці ДНК людини, які дуже складно відновити, і призвести до хронічного запалення в легенях. Сажа також викликає емфізему –пошкодження легень, що характеризується хронічною задишкою. Таким чином, вплив сажі на легкі має далекосяжні наслідки, так як багато продуктів, такі як шини, містять значну кількість небезпечних наночастинок вуглецю, підкреслюють фахівці.

Натхнення: healthvesti.com

 

 
comments powered by HyperComments