Главная / Екологія / Бельгія планує побудувати штучний острів з вітропарком

Бельгія планує побудувати штучний острів з вітропарком

 
 

Бельгія планує у свого узбережжя побудувати штучний острів з вітропарком і можливістю акумулювати енергію, повідомляє rusenergy.com

У Бельгії перспективне вітряне узбережжя, яке придатне для вітряних електростанцій, але для такого способу генерування електроенергії потрібні системи акумуляції. Для вирішення проблеми нестабільного вироблення електроенергії і планується використовувати проект по створенню штучного енергетичного острова.

http://go.ad2upapp.com/afu.php?id=869299
Він повинен знаходитися в 5 км від берега, в Північному морі. Має мати вигляд підкови з шириною 500 метрів. Тут буде можливість акумулювання більше 2 ГВт-год енергії. Концепція передбачає, що на острові встановлять вітрогенератори, які будуть постачати електроенергію на континент. Якщо ж на суші не буде потреби в електроенергії, а вітер далі буде виробляти енергію, то її можна буде використовувати для помпування води у величезний збірник посеред острова. При недоборі вітрової енергії будуть відкриватися шлюзи і буде задіяна водяна турбіна, яка вироблятиме електроенергію. Енергетичний острів зможе зберігати енергію, вироблену вітрогенераторами. Накопичену енергію будуть використовувати в години пік.

На даному етапі проводяться дослідження того, як буде впливати новий острів на навколишнє середовище, і вже готуються документи для відкриття концесії на цю інвестицію.

Читайте також: 

Варто відзначити, що Бельгія планує закрити свої атомні електростанції до 2025 року, але виникає проблема заміщення енергії. Атомні станції поки забезпечують 49 % потрібної енергії, а 32 % енергії отримують із викопного палива. По 6% електропостачання забезпечують вітер і біомаса, 5 % — сонце.

Натхнення: greenevolution.ru

 
comments powered by HyperComments