Главная / Земля / Безцінні роги носорога замінять 3D-друкованими аналогами

Безцінні роги носорога замінять 3D-друкованими аналогами

 
 

Американська біотехнологічна компанія Pembient планує налагодити випуск 3D-друкованих рогів носорога, сподіваючись таким способом стримати браконьєрство. Перший примірник штучного рогу від псевдоносорога планується випустити цього літа. Компанія розробляє вироби, генетично схожі на рогоподібні відростки на черепі тварини. Винахідники вважають, що вони зможуть запропонувати альтернативу рогам, здобутим браконьєрським способом. Дослідження, проведене Pembient, показало, що 45 відсотків споживачів готові використовувати роги носорога, вирощені в лабораторних умовах.

3cc3ce6c746511231038c39f826721bf

Для порівняння: всього 15 відсотків людей готові використовувати офіційний замінник рога – ріг буйвола, — заявив глава Pembient Метью Маркус (Matthew Markus).

Статистика по браконьєрству в Південній Африці викликає тривогу. Тільки в 2014 році було винищено 1215 тварин. За останні десять років попит на роги носорога збільшився. Цьому сприяло підвищення рівня життя в країнах Азії, де цей матеріал використовується в традиційній медицині.

Вільям Ріппл (William Ripple) з Університету штату Орегон, керівник недавнього дослідження загрози зникнення видів травоїдних тварин, каже, що важко стримати браконьєрство, коли воно є бізнесом, в якому обертається величезна кількість грошей.

На вагу ріг від носорога коштує дорожче алмазів, золота або кокаїну. Там крутяться величезні гроші, — сказав Ріппл.

За словами експерта, з декількох підвидів білого носорога залишився лише один. І він знаходиться під постійною охороною озброєних людей. Щоб захистити носорогів від браконьєрів, йому довелося відпиляти ріг.

У компанії Pembient заявили, що виробництво 3D-друкованих рогів почнеться в червні. Матеріал буде коштувати приблизно в десять разів дешевше від натурального рогу. Очікується, що в перспективі ефект буде схожий з ефектом, отриманим від заміни натурального хутра штучним.

Про процес виробництва штучних рогів нічого невідомо, але, як повідомляє TechCrunch, Pembient розробила генетичний код білка кератину, завдяки якому формується ріг носорога. Це означає, що ріг можна відтворити методом 3D-друку.

Читайте також: 

Тим не менш, деякі експерти не вірять у життєздатність цієї ідеї. Як заявили у Всесвітньому фонді дикої природи (WWF), в обороті вже знаходиться чимало підроблених рогів, але це не призвело до зниження рівня браконьєрства. Потрібно змінювати поведінку споживачів, а не догоджати їм, кажуть захисники диких тварин.

Однак Маркус вважає, що спробувати все-таки варто:

Це те, чого хочуть люди, і у нас є технологія, щоб дати їм це. Чому б не спробувати задовольнити їх потреби, а не розповідати їм, що у них неправильні потреби.

Натхнення: hi-news.ru

 
comments powered by HyperComments