Главная / Земля / Бібліотека Ізраїлю обіцяє представити світові архіви загиблої цивілізації

Бібліотека Ізраїлю обіцяє представити світові архіви загиблої цивілізації

Ізраїльська національна бібліотека оголосила про придбання знаменитої «афганської генізи» – рукописного архіву єврейських купців, які жили тисячу років тому на Великому шовковому шляху, та пообіцяла оцифрувати манускрипти і викласти їх в інтернет на загальний огляд.

b82c173e2f931206f63246cf302de3ac
Релігійні тексти, рахівницькі книги, юридичні документи, поетичні твори та історичні хроніки на фарсі, арабською, арамейською і іудео-перській мовах дають уявлення про життя в XI столітті торгового дому Абу-Нассар з міста Баміана, який розташований в сучасному Афганістані. У власність єрусалимської бібліотеки перейшли також адміністративні архіви початку XIII століття, що містять відомості про цивілізації, яка пізніше загине під натиском монгольських завойовників.

«Через руйнування, яке залишили після себе Чингізхан і його військо, у нас майже немає документальних пам’яток перської та арабської культури регіону. Точніше, їх не було досі», — пояснює бібліотека значимість «генізи».

«Пізніше мусульманські вчені склали хроніку ісламських династій, що правили в регіоні, але ця збірка першоджерел здатна пролити світло на такі неопрацьовані дослідниками теми, як економіка, географія, соціальна і політична історія», — сказано в прес-релізі.

За чутками, рукописи були знайдені в гірській печері на півночі Афганістану. Суму угоди бібліотека не розкриває, але дякує спонсорам за фінансування покупки.

«Оскільки колекція раніше була закрита для публіки і академічної спільноти, її багатство і значимість ще належить оцінити. Національна бібліотека Ізраїлю оцифрує матеріали та зробить їх доступними для міжнародного співтовариства дослідників і широкої публіки», — пообіцяла бібліотека.

 
comments powered by HyperComments