Главная / Екологія / Бікіні купальник допоможе очистити океани

Бікіні купальник допоможе очистити океани

Що якщо б ви змогли допомогти очистити світові океани просто купаючись?
Творці 3D-надрукованого купальника бікіні вважають, що така технологія є ключем до очищення навколишнього середовища.

20-10-15-foto-600x328-2

«Ми вважаємо, що натільня технологія може стати серйозним методом для зменшення негативних наслідків технологічних досягнень людства»,
кажуть творці Пінар Гювенч (Pinar Guvenc), Інанк Ерай (Inanc Eray), Гонсало Карбаджо (Gonzalo Carbajo) і Марко Маттіа Крістофорі (Marco Mattia Cristofori ).

Купальник Sponge Suit був розроблений ними таким чином, щоб його можна було виробляти «екологічно активно, економічно стійко, з використанням технології 3D-друку і екологічно чистих матеріалів». Кінцевий результат націлений на перетворення дозвілля купання в океані в екологічну діяльність — очистку моря.

Купальний костюм складається з двох частин: перша зроблена методом 3D-друку за допомогою гнучкого матеріалу, який буде зручно сидіти на пропорціях будь-якого розміру і містить в собі спеціальний всмоктуючий пористий наповнювач. Матеріал наповнювача, по-суті губки, це супер-гідрофобний матеріал на основі вуглецю, який вбирає все в океані, крім самої води.

20-10-15-foto-600x424-1

Абсорбуючий матеріал може поглинати в 25 разів більше власної ваги, і не буде вивільняти поглинені забруднювачі, поки не буде нагрітий до дуже високої температури — понад 1000 градусів за Цельсієм, при якій він знову повернеться в свою первинну рідку форму.

Після температурної обробки губчастий матеріал можна буде очистити від забруднювачів, і переробити його для іншого купальника.

На даний момент, цей купальник всього лише прототип і не доступний для покупки. Тим не менш, компанія виробник заявляє, що вони готові для масового виробництва і може застосувати ту ж технологію для купальників інших форм і купальних шапочок. Минулого тижня купальник Sponge Suit виграв перший приз у конкурсі натільних технологій 2015 Reshape Wearable Technology Competition.

 

 
comments powered by HyperComments