Главная / Земля / Біля Великого Бар’єрного рифа помітили величезну воронку

Біля Великого Бар’єрного рифа помітили величезну воронку

Морський біолог заявляє, що знайшов величезну підводну карстову воронку — або синю дірку — на Великому Бар’єрному рифі.


Сині діри — величезні морські воронки, які сформувалися під час останніх льодовикових періодів. Тоді рівень океану був значно нижчим і воронки були схильні до такої ж ерозії від дощу і хімічного вивітрювання, як і суша. Після затоплення водою ерозія припинилася, а темно-сині порожнини залишилися.

Джонні Гаскелл помітив лагуну, використовуючи «Гугл», і вирішив досліджувати її більш уважно. Відвідавши місце, він виявив процвітаючу екосистему, яку описав в пості «Інстаграмі».

Публікація від Marine Bio | UW Photographer (@johnny_gaskell) Сен 23 2017 в 11:51 PDT

«Помітивши темно-синю дірку на карті „Гугл», ми вирішили відправитися далі від берега, ніж зазвичай, щоб побачити, що там мешкає, — написав він. — Приблизно на глибині 15-20 метрів ми побачили величезні корали серіатопора, або пташине гніздо, і супердовгі корали акропор, або оленячі роги. Це найбільші і витончені колонії цих видів коралів, які я коли-небудь бачив».

П’ять місяців тому, сказав він, по цій частині Великого бар’єрного Рифу вдарив циклон, рівний за силою урагану четвертої категорії. Синя діра абсолютно не постраждала від шторму;  Гаскелл припускає, що глибокі стіни синьою дірки захистили корали.

Поки точно незрозуміло, де точно знаходиться новознайдена діра. Шторм, про який говорить Гаскелл, міг бути циклоном «Деббі», який вдарив по Квінсленду у березні. Погодна система рухалася над частиною Великого Бар’єрного рифу, розташованої між Таунсвіллом і Маккеєм.

Не дивно, що таку величезну воронку не відкрили раніше. Великий Бар’єрний риф — найбільша структура на Землі, створена живими організмами. Він простягнувся на понад 2250 км, покривши область площею близько 345 тисяч кв. км. Вчені постійно знаходять тут нові види.

 

 
comments powered by HyperComments