Главная / Людина / Біологи з’ясували, як пахне людина, яка скоро помре

Біологи з’ясували, як пахне людина, яка скоро помре

 
 

Біолог Анна Вільямс з університету Гаддерсфілда і її колеги вирішили з’ясувати як пахне тіло померлого відразу після того, як життя завершилася. Також у дослідження входить з’ясування відмінностей в запаху живих і мертвих людей.

11-09-15-foto-600x439-1

Про свої практичні експерименти біолог розповів на Британському фестивалі науки в Бредфорд.
Ще древні люди почали виділяти серед ароматів особливий солодкуватий «запах смерті». На початку 20 століття вчені з’ясували, що двома основними компонентами «трупного запаху» були дві речовини — кадаверин і путресцин, молекули яких виникають при розкладанні трупа.

Дані запахи були настільки важливі для життя наших предків, що в нашому організмі є спеціальний рецептор, що розпізнавання кадаверин.

Для того, щоб з’ясувати, чим пахне смерть, вчені придбали кілька недавно забитих свиней, чиї туші вони помістили в герметичні коробки, захищені від мікробів, після чого вони щогодини забирали нові проби повітря.

Через кілька днів дослідники вивчили хімічний склад цих проб за допомогою газового хроматографа і порівняли їх з тим, який букет речовин виробляє живе тіло людини.

Читайте також: 

Виявилося, що наше тіло починає руйнуватися ще до того, як у справу вступають бактерії — ще живі клітини починають, як висловлюються Вільямс і її колеги, перетравлювати самих себе, в результаті чого виділяється велика кількість гексанал — летючої речовини, що додає характерний аромат свіжоскошеної трави.

Крім того, під час цього «самопоїдання» виділяються невеликі кількості двох інших речовин — індолу, яка володіє досить різким ароматом, і триметиламіну, що пахне фарбою або свіжою рибою.

Результати експериментів, як сподіваються британські вчені, і підготовлені ними екстракти трупних ароматів в різні години після смерті можуть допомогти криміналістам натренувати собак-шукачів на пошук недавно загиблих людей, а також розробити методики, які дозволять визначати час загибелі за структурою запахів.

 
comments powered by HyperComments