Главная / Екологія / Болівійське озеро Поопо зникло з лиця Землі

Болівійське озеро Поопо зникло з лиця Землі

 
 

Друге найбільше озеро Болівії і одне з найбільших солоних озер Південної Америки — безстічне озеро Поопо буквально випарувалося з лиця Землі, змусивши тисячі людей переселитися, повідомляє британська газета «Індепендент». Через потепління клімату колись повноводе озеро зникло буквально за останні три роки, констатують вчені.

29-01-16-foto-600x450-1 (3)

 

Одного разу озеро Поопо, розташоване на висоті 3 686 м над рівнем моря в плоскогір’я Анд, ледь не висохло через сильний вплив Ель-Ніньо, однак пізніше успішно відновилася до розмірів, які в два рази перевищують Лос-Анджелес. Відновлення озера тепер, за оцінками фахівців, майже неможливо. Кількість води в озері скоротилося до двох відсотків від колишнього значення.

Болівійські захисники довкілля звинувачують у зникненні озера насамперед владу країни, яка не приділяла належної уваги управлінню водними ресурсами в регіоні озера і проігнорували забруднення водойми відходами від видобутку олова. Звинувачення також пали на керівництво найбільшого державного підприємства з видобутку олова, що розробляє родовище Уануні і скидає відходи виробництва в притоки Поопо.

«Можливо, щось можна було зробити, щоб запобігти катастрофі, — сказав журналістам один з місцевих жителів Ангел Флорес. — Але олововидобувна компанія відкачувала воду з приток озера з 1982 року ».

Більше сотні сімей маленького розташованого на березі Поопо села Унтаві були змушені покинути свої будинки й переселитися в інші села. За даними адміністрації місцевого регіону Оруро, гуманітарну допомогу отримали понад 3 250 чоловік. З регіону зникло також 75 відсотків птахів, що гніздилися раніше на берегах Поопо.


1) ФОТО: 12 квітня 2013 року.


2) ФОТО: 15 січня 2016 року.

Натхнення: earth-chronicles.ru

 
comments powered by HyperComments