Главная / Людина / Британські вчені пояснили, чому молоко біле, а сир жовтий

Британські вчені пояснили, чому молоко біле, а сир жовтий

Всім відомо, що у дітей рано чи пізно починається так звана «цікава» фаза, коли невгамовне чадо може довести батьків до нервового тику своїми питаннями типу: «Чому вночі небо чорне, а вдень блакитне?» і «Чому молоко біле, а сир, зроблений з молока, жовтий?». Британські вчені вирішили хоч трохи полегшити життя всім мамам і татам в світі і, нарешті, пояснили, чому ж молочні продукти бувають такими різнокольоровими.

6e6ba8f32fcce982453d6c15382e763e
Як з’ясувалося, жовтий відтінок сир набуває в результаті розчинення бета-каротину. Даний провітамін є не тільки потужним антиоксидантом, імуностимулюючою речовиною і незмінною складовою багатьох овочів, але й хитрим пігментом, який перетравлюється разом з травою в шлунку корови й «осідає» в молочних жирах, зате при процесі сироваріння проривається через розчиняючі мембрани жирів і забарвлює сир в жовтий колір.

Також, як з’ясувалося, саме колір сиру є одним з найголовніших чинників оцінки його якості і смакових особливостей. Наприклад, кислий фета зберігає свою бліде забарвлення саме тому, що під час бродіння структури білків залишаються непошкодженими. А ось насичені кольори сирів найчастіше говорять про високу жирність і багатство корисними речовинами.

 

 
comments powered by HyperComments