Главная / Екологія / Британські вчені розробили альтернативу шкідливим для навколишнього середовища пластиковим мікрогранулам

Британські вчені розробили альтернативу шкідливим для навколишнього середовища пластиковим мікрогранулам

Британські вчені знайшли спосіб замінити небезпечні для навколишнього середовища пластикові мікрогранули, які широко використовуються в сучасних косметичних засобах, на безпечний і біорозкладаний аналог.


Фахівці з Університету Бат (Сомерсет, Великобританія) за допомогою обладнання, розробленого компанією Micropore Technologies, знайшли спосіб робити з целюлози екологічно чисті мікрогранули напротивагу пластиковим, які забруднюють навколишнє середовище.

«Ця нова технологія виробництва біорозкладаних пластикових мікрогранул є фантастичною, — говорить Дейв Палмер, керуючий відділом розвитку в Micropore Technologies, — і у нас є обладнання для розширення виробництва. Те, що відбувається з нашими річками, морями й каналами, це просто катастрофа».

Мікрогранули являють собою пластикові кульки розміром менше 0,5 мм в діаметрі, які повсюдно додаються до таких косметичних продуктів, як зубні пасти, скраби, гелі для душу і сонцезахисні креми. За оцінками фахівців, щорічно в океан потрапляє близько восьми мільйонів тонн пластику у вигляді мікрогранул. Уряд Великобританії навіть оголосив про свої плани заборонити з наступного року використання мікрогранул при виробництві косметичних засобів, однак компанії відразу ж обурилися, заявивши про брак відповідних аналогів. Тепер же, схоже, їм не відкрутитися.

 

 
comments powered by HyperComments