Главная / Екологія / Брудне довкілля – головний вбивця людства

Брудне довкілля – головний вбивця людства

Брудне довкілля – від смогу в повітрі, до хімікатів у воді –призводить до смерті в 15 разів більшої кількості людей, ніж усі війни і насильство у світі. Також з забрудненням не можуть зрівнятися куріння, голод, стихійні лиха, дорожні події, і навіть такі хвороби, як ВІЛ, туберкульоз і малярія, які усі разом забирають в 3 рази менше життів. Про це йдеться у звіті за результатами дослідження зв’язку забруднення і здоров’я, проведеного журналом Lancet.

Кожна 6-а передчасна смерть у 2015 році, тобто близько 9 млн, настала внаслідок токсичного впливу. У країнах з найбільш несприятливою обстановкою їх частка ще вища: в Індії – близько чверті (2,5 млн смертей у 2015), в Китаї – близько п’ятої частини (1,8 млн). Фінансові збитки оцінюються в 4,6 трлн доларів, що становить приблизно 6,2% світової економіки.

«Було багато досліджень забруднення середовища, але на це ніколи не виділялося стільки ресурсів, як, наприклад, на ВІЛ або зміна клімату», — говорить один з авторів роботи епідеміолог Філіп Ландриган з Школи медицини Ікана Медичного центру Маунт-Синай.

Автори називають дані попередніми, а число смертей в 9 млн – нижньою межею. Це пов’язано з тим, що в деяких регіонах на південь від Сахари навіть не встановлені системи моніторингу повітря, забруднення ґрунту досліджено погано, а менше половини з близько 5 тис. речовин, які масово потрапляють у навколишнє середовище починаючи 1950-х, не вивчені на предмет негативного впливу на людину.

Найбільша кількість людей, які страждають від забруднення, мешкає в Азії та Африці. Найбільш несприятливою в цьому сенсі виявилася Індія.

 

 
comments powered by HyperComments