Главная / Людина / Частини тіла, які нам зовсім не потрібні (10 фото)

Частини тіла, які нам зовсім не потрібні (10 фото)

Складна еволюційна система не завжди встигає залагодити всі дрібні зміни, які відбуваються з людським організмом протягом століть. Наші первісні предки вели зовсім інший спосіб життя — їх тіла були пристосовані для певних умов, які просто не збереглися зараз. Тим не менш, людський організм досі містить безліч абсолютно непотрібних частин тіла, які можуть нам зашкодити. Перед вами — 10 найбільш непотрібних деталей нашого організму, які не подобаються навіть лікарям.

Апендикс

У часи, коли первісні люди були, переважно, вегетаріанцями, цей орган допомагав перетравлювати їжу. Розташований між великим і тонким кишечником, апендикс відмінно справлявся з великими обсягами клітковини. Абсолютно непотрібний зараз, він може викликати безліч неприємностей: запалення апендикса — річ максимально неприємна.

Куприк

Ще один подарунок від наших доісторичних предків, яким хвіст був просто необхідний для підтримки балансу. Після того, як людина стала прямоходячою, хвіст відпав, залишивши після себе тільки куприк. Видалити його неможливо, оскільки він обплутаний безліччю зв’язок, м’язів і сухожиль.

Носові пазухи

Простір навколо нашої носової порожнини заповнений повітрям. Для чого вони взагалі потрібні сучасній людині лікарі не можуть визначити вже кілька століть. Раніше носові пазухи, можливо, відповідали за чуйність нюху, але цим навиком ми не користуємося вже більше тисячі років.

 

Vector illustration of a disease of the adenoids with the affected agencies.

Мигдалини

Крім тих, що розташовані у нас в горлі, є й інші мигдалини: лімфоїдні, дві піднебінні, дві язичні і дві трубні. Мигдалини допомагають захистити дихальні шляхи від зовнішніх патогенів — але, насправді, швидше небезпечні для нас. Справа в тому, що ці невеликі частинки дуже схильні до інфекцій, які можуть призвести до цілої низки проблем.

Arrector Pili

Усім нам знайоме відчуття мурашок — а викликають його як раз ці м’язи. Вони прикріплені до наших волосяних фолікулів. Для більшості тварин це своєрідний захисний механізм, що піднімає волосся дибки, щоб здаватися більшим. Для сучасної ж людини, чиє тіло майже завжди приховано під одягом, ці м’язи абсолютно марні.

Зуби мудрості

Вони з’являються у кожної людини у віці від 17 до 25 років. На думку дослідників, зуби мудрості допомагали нашим травоїдним предкам подрібнювати рослинні тканини. Але сьогодні наші черепа стали менші, а ось кількість зубів не скоротилася.

Довгий долонний м’яз

Абсолютно не потрібний м’яз, від якого вже встигли позбутися цілих 14% населення земної кулі. Він допомагала нашим предкам чіпко хапатися за гілки дерев: з тих пір, як ми звідти злізли, еволюція про м’язи не згадувала.

Третя повіка

Власне, третю повіку не можна назвати абсолютно марним органом. Завдяки її, наші очі можуть обертатися в орбітах м’яко і плавно. Крім того, воно забезпечує необхідний для слізних проток дренаж. Втім, людина могла б цілком обійтися і без цього тюнінгу.

Підключичний м’яз

Маленьке, трикутне сухожилля, яке знаходиться між ребром і ключицею. Підключичний м’яз просто необхідний тим, хто все ще продовжує ходити на всіх чотирьох кінцівках одночасно. Все інше людство від нього поступово позбувається.

Чоловічі соски

Соски розвиваються у плода ще до того, як визначається його стать. Лише на 6-му тижні чоловічі гормони вирішують долю дитини, а груди припиняють свій розвиток. Тим не менш, соски залишаються з нами назавжди.

Натхнення: nlo-mir.ru

 

 
comments powered by HyperComments