Главная / Земля / Челябінський метеорит упав на Землю після зіткнення з невідомим космічним об’єктом

Челябінський метеорит упав на Землю після зіткнення з невідомим космічним об’єктом

Челябінський метеорит упав на Землю 15 лютого 2013 року і його падіння супроводжувалося серією вибухів при вході в щільні шари атмосфери. Вчені, які досліджують уламки метеорита, заявили, що він впав на Землю після зіткнення з іншим космічним тілом.

499e84980c9ef17537fc198c972cac0a
На знайдених залишках метеорита були виявлені сліди плавлення, яке було викликано інтенсивним нагріванням. Цей процес відбувся ще до того, як метеорит увійшов в атмосферу Землі.

Незвичайна форма плавлення залишків зовсім не відповідає впливу атмосфери Землі, таку форму можна пояснити тільки зіткненням з іншим космічним тілом або дуже близьким проходженням поруч з ним. Причому розплавлення настільки значні, що можливо пояснено навіть впливом Сонця, а значить, астероїд пролетів в безпосередній близькості від нашого світила.


Крім того, вчені знайшли в складі метеорита елементи платинової групи, у вигляді сплаву осмію, іридію і платини, що досі в подібних об’єктах не зустрічалося. Ці сліди є свідченням того, що Челябінський метеорит зіткнувся в космосі з іншим космічним об’єктом.

 
comments powered by HyperComments