Главная / Земля / Через зміни клімату літати стане небезпечніше

Через зміни клімату літати стане небезпечніше

Турбулентність при авіаперельотах може значно зрости через зміни клімату, попереджає нове дослідження. Через це зросте ризик серйозних ускладнень здоров’я, піднімуться ціни на пальне і утримання літальних судів.


Зростання концентрації атмосферного вуглекислого газу змінить висотну струменеву течію над Північноатлантичним повітряним коридором. І це призведе до зростання турбулентності, з’ясував Пол Вільямс з Університету Редінга (Великобританія).

До середини століття, якщо зусиль зі скорочення викидів CO2 в атмосферу не буде прийнято, об’єм повітряного простору з легкою турбулентністю зросте на 59 %. Зони з легко-помірною турбулентністю збільшаться на 75 %; з помірною — на 94 %; з помірно сильною — на 127 %; з сильною — на 149 %.

Легка турбулентність означає лише незначний дискомфорт для пасажирів, можливо, підвищену нудоту або тривожність. Сильна турбулентність може стати причиною ускладнень зі здоров’ям і навіть госпіталізації.
Розширення зон турбулентності зажадає додаткового палива для перенаправлення маршрутів, а також спричинить додатковий знос літаків.

 
comments powered by HyperComments