Главная / Фото / Червоно-жовті спалахи південного полярного сяйва

Червоно-жовті спалахи південного полярного сяйва

Коли 19 квітня міжпланетна ударна хвиля досягла магнітного поля Землі, небосхил Північного півкулі освітили сині полярні сяйва. Південне небо теж загорілася, але палітра була іншою. Пітер Сайерс зробив цей знімок небес, підсвічених червоним, зеленим і жовтим, у міста Уілмот на острові Тасманія в Австралії.

Він розповів, що сяйво можна було спостерігати неозброєним оком протягом 1-2 годин. Сайерс зазначив, що він використовував обробку тільки для видалення шуму на фото, але насиченість кольору на знімку не була змінена і залишилася колишньою. Спалохи аналогічних кольорів спостерігали в Новій Зеландії, в той час як спостерігачі в Антарктиці були свідками сяйва зеленого кольору.

У північних полярних сяйвах переважали іонізовані молекули азоту, які призвели до блакитного світіння у верхніх шарах атмосфери Землі. Південні полярні сяйва були пов’язані зі збудженням атомів кисню. Атоми кисню світяться червоним і зеленим при взаємодії з космічними частинками. Тим не менш, не все так просто — кисень і азот присутні удосталь в обох півкулях, так чому ж десь переважало щось одне? Це залишається загадкою.

 
comments powered by HyperComments