Главная / Аналітика / Чи утримують Кім Чен Ина вдома страхи перед змовою?

Чи утримують Кім Чен Ина вдома страхи перед змовою?

 
 

30.05.2015  Кремль заявив про те, що Кім Чен Ин не буде присутній на пам’ятних заходах з нагоди 70-ї річниці закінчення Другої світової війни, які пройдуть наступного тижня в Москві, пише оглядач The Daily Beast Гордон Р. Чанг.

03-05-15-foto-600x338-1

«Прийняв рішення залишитися в Пхеньяні Кім Чен Ин, — заявив прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков. — Пов’язано це його рішення з внутрикорейскими справами».

«Ця заява була, в цілому, несподіваною», — зазначає автор статті. Серед тих, кого воно застала зненацька, виявилося Національне агентство розвідки Південної Кореї, пише він.

«Ця відмова ще більш дивна тому, що Кім, як очікувалося, повинен був зустрітися в ході цієї поїздки з російським президентом Володимиром Путіним. З кінця 2013 року, коли він засудив до смерті дядька своєї дружини Чан Сон Тхека, Кім займався тим, що розривав зв’язки зі своїм давнім покровителем — Китаєм — і поспішав вибудувати відносини з Кремлем. Чан виступав «регулювальником» в відносинах Пхеньяну з Пекіном», — розмірковує журналіст.

Національне агентство розвідки Південної Кореї повідомило про те, що в січні був страчений північнокорейський віце-прем’єр за те, що поставив під сумнів політику Кіма в галузі лісового господарства, повідомляє видання. Також в останні місяці були страчені чиновник Держплану, члени пхеньянського оркестру і генерал армії, за повідомленнями, що відмовився розстрілювати молодших офіцерів за контакти з Китаєм.

«В цілому, на думку Національного агентства розвідки Південної Кореї, Кім віддав наказ про страту 17 високопоставлених чиновників у 2012 році, 10 — у наступному році і 41 — в 2014 році», — йдеться в статті.

«Страти, що продовжуються, є свідченням того, що Кім вважає свою позицію в рамках режиму нестійкою. І його рішення не залишати країну — поїздка в Росію стала б його першим закордонним візитом з тих пір, як він став лідером — здається, підтверджує цю оцінку», — пише Чанг.

«Перш за все, молодий Кім Чен Ин прийшов до влади несподівано скоро, і, таким чином, у нього не було достатньо часу для створення бази всередині режиму, спираючись на яку він міг би правити. З тих пір постійні перетасовки в рядах вищого офіцерства служили явною ознакою того, що він не знайшов генералів, яким міг би довіряти», — вважає оглядач видання.

Читайте також: 

«Однак Кім також був змушений умиротворити військових, потураючи їхнім бажанням прискорити розвиток ракетної і ядерної програм», — зазначає автор.

«У період нестабільності режиму шлях найменшого опору для Кім Чен Ина полягає в тому, щоб швидко озброюватися і протистояти США та іншим передбачуваним ворогам північнокорейської держави. Гарна політика з точки зору Пхеньяну означає проблеми для всіх інших», — підсумовує він.

Джерело: The Daily Beast

 
comments powered by HyperComments