Главная / Здоров'я / Чим шкідлива штучна ялинка?

Чим шкідлива штучна ялинка?

Люди купують штучні ялинки з цілого ряду причин: алергія на деревний пилок, легкість прибирання, наявність в сім’ї пожежника, який лякає всіх розповідями про пожежонебезпечні живі ялинки. Але чи так безпечні і нешкідливі штучні ялинки?

На жаль, це складне питання

Щоб почати відповідати, потрібно розібратися з тим, з якого матеріалу ялинка зроблена, і зазвичай це синтетичний пластик, званий полівінілхлоридом (ПВХ), який також використовується для виробництва труб, дитячих іграшок, медичних приладів і внутрішньої обробки автомобілів.

Американська асоціація різдвяних дерев — некомерційна організація, що займається просвітництвом в області живих та штучних ялинок, стверджує, що цей матеріал «не небезпечний» і «не шкідливий». Але багато експертів готові посперечатися про зворотне. Частково тому, що ПВХ — жаростійка речовина, яка може використовувати такі метали, як свинець, олово і барій в якості стабілізаторів. В результаті цього дослідження 2004 року навіть виявило вагому кількість свинцю в штучних ялинках.

Крім того, гази, які виділяє ПВХ, відомі як леткі органічні речовини, що можуть викликати подразнення очей, легенів і слизової оболонки носа.

Читайте також: 

Іноді ПВХ може включати в свій склад фталати, відомі своєю здатністю порушувати роботу ендокринної системи.

Але головне в цій проблемі те, що ви ніколи не знаєте, з чого зроблена саме ваша ялинка. До того ж деякі з потенційно присутніх речовин могли не проходити лабораторні дослідження на їх вплив на організм людини. Небезпечні речовини можуть визнаватися нешкідливими. Недостатній контроль виробництва штучних ялинок допускає можливість попадання в їх склад і інших хімічних речовин.

Але чи є сенс боятися ненав’язливої присутності в ялинці не найбільш корисних хімічних речовин? Експерти вважають, що контакт зі свинцем, навіть у малих кількостях, не обіцяє нічого доброго для репродуктивної системи і тиску, а у дітей може призводити до зниження IQ. До речі, Центри контролю і профілактики захворювань вважають, що безпечного рівня свинцю взагалі не існує.

Проте захистити себе можна. Предмети, зроблені з ПВХ, виділяють найбільшу кількість шкідливих газів при першому контакті з повітрям, тому при покупці нової штучної ялинки дайте їй «провітритися», виставивши її на вулицю на кілька годин і навіть днів. Чим довше вона простоїть зовні, тим менше шкоди заподіє вам.

Та не зберігайте її все життя — при старінні ПВХ знову починає виділяти шкідливі речовини. Міняти штучні ялинки варто не рідше 1 разу кожні 9 років.

Натхнення: zdorovie.com

 

 
comments powered by HyperComments