Главная / Ґаджети / Чому Apple змушує кожен рік міняти iPhone

Чому Apple змушує кожен рік міняти iPhone

 
 

Смартфони і планшети стають все менш живучими і ледь здатні прожити більше двох років. У виданні Gazeta вирішили розібратися, чому виробники навмисно роблять свої пристрої все менш стійкими, як вони заважають ремонтним майстерням відновити смартфон.

iPhone-every-1

Кожне нове покоління iPhone стає тоншим, легшим, продуктивнішим і технологічнішим. Однак поліпшення цих якостей впливає в першу чергу на ремонтопридатність. Для розбирання смартфонів Apple останнього покоління тепер потрібен не просто комплект викруток, а цілий чемодан з різними пристосуваннями, що більше нагадує набір хірурга.

При цьому складності зустрічаються під час ремонту не тільки пристроїв від Apple, які завжди вважалися взірцем неремонтоздатності. Згідно з рейтингом iFixit, iPhone останніх поколінь мають 6-7 балів з 10 по ремонтопридатності. Набагато гірше справи йдуть у HTC, останні смартфони лінійки One якої практично неможливо полагодити.

Це говорить про те, що зараз багато виробників намагаються робити складні для ремонту пристрої, які практично неможливо відновити звичайній людині.

Однією з причин є бажання компаній досягти рекордних показників за розмірами пристроїв. Виробники постійно намагаються зменшити товщину пристроїв, більш ефективно використовувати наявний простір. При складанні застосовується клей замість гвинтів та інші види з’єднань, які проблематично відновити після демонтажу.

Замінити, наприклад, акумулятор в сучасному смартфоні або планшеті з технічної точки зору можливо. Однак закріплений він зазвичай на клей, і без спеціальних інструментів вбудувати новий акумулятор проблематично. Ускладнюється це тим, що сам процес розбору пристрої часто неможливий без особливого комплекту інструментів, який для кожного виробника спеціальний.

Виробники навмисно роблять одноразові пристрої, які користувач повинен поміняти через декілька років.

iPhone-every-3

«Їм немає сенсу випускати апарати начебто підводних човнів, які можуть довго служити. Зараз ми бачимо, що зносостійкість апаратів має певні межі», — заявив голова інформаційно-аналітичного агентства TelecomDaily Денис Шматків

На його думку, виробники змушують покупців оновлювати свої ґаджети кожні декілька років, незалежно від того, хочуть вони чи ні. Зокрема, на це впливає і постійний рух прогресу, через що смартфон трирічної давності не має більшості тих функцій, які мають флагмани. «Якщо б виробники робили телефони на 10 років, то всі компанії розорилися б і у Apple не було б мільярда проданих iPhone», — додав Шматків.

Разом з цим для конкуренції з іншими компаніями вони найчастіше знижують витрати на виробництво, що в результаті зменшує тривалість життя девайсів. Зниження витрат завдає шкоди контролю якості матеріалів, комплектуючих і ланцюжку поставок, що згубно впливає на термін служби продукції.

Дослідницька група з інституту ?ko в Німеччині з’ясувала, що серед усіх груп споживчих товарів, починаючи від ноутбуків і закінчуючи пральними машинами, покупці стали частіше звертатися зі скаргами на заводський брак. Так, у 2004 році звернулося всього 3,5% покупців, тоді як у 2012-му це число збільшилося більш ніж у два рази, до 8,3%.

Крім цього, конструктивні обмеження — це лише частина проблеми. Так, багато виробників тиснуть на незалежні компанії з ремонту пристроїв, обмежуючи їм доступ до оригінальних запчастинах. Крім того, що для нинішніх пристроїв в принципі не існує універсальних деталей, багато вендорів постачають оригінальні та якісні деталі тільки невеликій кількості компаній.

Apple може служити прикладом такого агресивного тиску на неавторизовані майстерні. Гучна «Помилка 53», яка призводила до «смерті» iPhone, виникала як раз з тієї причини, що смартфон був відремонтований в неофіційній майстерні з використанням китайських запчастин.

iPhone-every-4

У кінцевому рахунку бажання виробників зменшити габарити пристроїв, ускладнюючи їх будову, зниження витрат на виробництво, а також «перекриття повітря» неавторизованим майстрам говорить про те, що виробники всіма силами намагаються прищепити покупцям звичку повністю міняти свої ґаджети, а не намагатися їх відремонтувати.

«Технологічні компанії на зразок Apple проти того, щоб їхні телефони ремонтували. Якщо з ним щось станеться, то в компанії його просто замінять», — додав Шматків.

Однак в умовах кризи в Україні смартфон — дороге задоволення, тому користувачі віддають перевагу ремонту. Разом з цим рух прогресу обумовлює те, що і ремонт може «влетіти в копієчку».

Експерт зазначає, що українському користувачеві чужа ідея «одноразового» смартфона. «Наші люди навчилися економити і стали міняти телефони набагато рідше, незважаючи на те, що техніка стала вразливою. Більшість людей можуть ходити два-три роки з одним телефоном і відмінно себе почувати, а після цього і сам телефон перестане працювати», — завершив аналітик.

Натхнення: www.macdigger.ru

 
comments powered by HyperComments