Главная / Відео / Чому змію на проводах не б’є струмом?

Чому змію на проводах не б’є струмом?

Житель Малайзії зняв це відео, вийшовши вранці з дому. Змія переслідує птахів по проводах, спритно балансуючи то на одному, то відразу на двох кабелях. Увага, питання: чому змію не б’є струмом?

Чому птахів, що сидять на високовольтних дротах, не б’є струмом? Все просто: між місцями, де птах торкається дротів, майже немає різниці потенціалів. Сівши на провід, птах набуває потенціал проводу — і тільки; струму з тіла птиці, оточеного повітрям, немає куди текти, крім назад в провід. Різниця потенціалів між пташиними лапками залежить від відстані між лапками; оскільки воно невелике, струм, що проходить через птаха, зовсім слабкий.

А ось чому не б’є струмом змію, яка переслідує птаха по проводах? По-перше, довга змія, і між головою і кінчиком хвоста в місцях дотику існує різниця потенціалів. По-друге, іноді змія спирається відразу на два дроти — а це вбило б і птаха, і людину. За законами фізики, така гонитва за жовтими пташками дуже швидко повинна закінчитися смаженою змією. Але не тут-то було!

 
comments powered by HyperComments