Главная / Фото / Дайвер зробив знімки загадкового «підводного озера» в Мексиці (фото)

Дайвер зробив знімки загадкового «підводного озера» в Мексиці (фото)

Британський дайвер Тому Сент-Джордж занурився на глибину 30 м у затоплену печеру — сенот (природні провали, утворені від обрушення склепінь вапнякових печер, в яких протікають підземні води — ред.) під назвою Ангеліта в Тулумі, Мексика, щоб зробити дивовижні фотографії місцевого «підводного озера».

d3eae7d5fa50e5c2f05962b35983f093
Дивне «озеро» насправді є хмарою сірководню, утвореного в галокліні — шарі води, який формується, коли солона вода зустрічається з прісною.

Ангеліта перекладається як «маленький ангел» і є частиною мережі затоплених печер, що простяглася майже на 500 км. Сеноти тут являють собою складну систему циркуляції води, з’єднану з океаном.

На фотографіях Сент-Джорджа видно, що в печері під водою збереглися дерева, які розташовані на «острові», виступаючому з сірководневого озера. Це місце, що нагадує фільми про вампірів і відьом, є улюбленим атракціоном у дайверів.

Сеноти — природні провали, утворені від руйнування склепінь вапнякових печер, в яких протікають підземні води. Сеноти знаходяться на півострові Юкатан в Мексиці і довколишніх островах Карибського басейну.

 

 
comments powered by HyperComments