Главная / Поради / Даруємо дитині чарівний світ книжок

Даруємо дитині чарівний світ книжок

З перших років життя дитина пізнає світ. Для того, щоб вона це робила правильно, розрізняла хороше та погане, бачила красу навколо, розуміла прості та складні речі, їй на допомогу прийдуть книги. Завдання дорослих – щоб вони прийшли вчасно, були для малят зрозумілими, потрібними, привабливими.

дитячі книги

Вибір за віковою категорією

Якщо книга незрозуміла, читати її маля не буде. Сучасні українські видавництва, такі як Книжкова хата, Школа, Ранок та інші, пропонують вдалі зразки для будь-якого віку. Головне, щоб:

  1. Для найменших читачів підбирати тексти мінімального обсягу, на картонних сторінках, що легко гортаються, ілюстровані різноманітно, з крупними деталями та зображаючими головні моменти твору.
  2. Читачам молодшого шкільного віку, що лише навчаються самостійного читання, краще придбавати знайомі улюблені твори, але незнайомого видавництва, щоб зацікавити ілюстраціями. Також варто використовувати енциклопедії, в яких розділи складаються здебільшого з фото та кількох речень, їх пояснюючих.
  3. Навчившись добре читати, дитина не перестає звертати уваги на гарні фото та картинки, тому художні чи енциклопедичні твори повинні мати максимально можливу наповненість ілюстраціями при збільшеному обсязі тексту. Звичайно, ці книги вже досить дорогі, а читаються швидко. Але краще скористатись зайвий раз послугами громадської бібліотеки, чим знищити потяг до читання сірими сторінками.
  4. Підлітки не часто беруть до рук книги, вважаючи це не сучасним. Для них існують інтернет-магазини з гарним вибором продукції. Варто заглянути в Якабу, де можна придбати не лише друковані, але й електронні видання, які зручно читати, використовуючи гаджети.

Іноді дитина може попросити купити книгу для молодшого за себе віку. Не варто розповідати, що вона непотрібна. Скоріше всього, справа в якихось приємних спогадах з раннього віку, і придбана знахідка буде виконувати роль плюшевого ведмежати чи завжди лежатиме поверх усіх речей у шухляді столу.

Якість

Важливо, щоб користуватись придбаним виданням було зручно, що вимагає високої якості від виробника. Необхідно звернути увагу на:

  • папір – щільний, білий, ідеально, якщо лакований;
  • краще не просто клеєні, а попередньо прошиті листи;
  • палітурка з якісного картону, покритого лакованою поверхнею, ідеально – зі шкірозамінника;
  • друк чіткий, ілюстрації з високою роздільною здатністю.

Окремо слід згадати про санітарні норми. Склад фарб та інших матеріалів, що використовуються при виробництві книги, повинні бути безпечними для дітей, про що необхідно мати відповідні дозволи та сертифікати.

Коли потрібна самостійність

Рекомендації дорослих повинні бути завчасними. Їх необхідність часто залежить від віку дитини. В молодшому віці здійснити вибір між кількома гарними виданнями малята не здатні через психологічні особливості віку. Саме час вступити зі своїм вагомим словом дорослому, пообіцявши наступного разу придбати щось із залишеного в крамниці. Довго з ним сперечатись не будуть, якщо сказано все спокійно, доброзичливо, впевнено, дитині вручено вибраний екземпляр до рук.

Підліткам пропонувати книги лише в тому випадку, коли дорослий часто обговорює обрану тематику і може порадити більш вдалий екземпляр, що однозначно сподобається. В інших випадках (особливо з виховною метою) краще стримати свої прагнення, оскільки вони будуть прийняти як нав’язування своєї волі, стануть приводом для невеликого бунтарського шоу просто в магазині.

Книга, особливо для малят, – чудовий замінник гаджетам. Від неї менше псується зір, вони більш витривала і не менш інформативна. Саме тому психологи радять привчати дітей з раннього віку до перегляду, а потім до читання книжкової продукції.

 
comments powered by HyperComments