Главная / Земля / Дитинча дельфіна знає своє ім’я ще до пологів

Дитинча дельфіна знає своє ім’я ще до пологів

 
 

Вчені університету Південного Міссісіпі на щорічних зборах Американської психологічної асоціації розповіли про цікаві дослідження, проведені над дельфінами – мамами та дитинчатами.

3299a84e5e2243c4fbb352d87dfaf294

Мова йде про те, що вагітні самки за кілька тижнів до пологів і протягом двох тижнів після починають вчити дитинчат характерному свисту, призначеному тільки для їх особистого «діалогу». Тобто видавані звуки суто індивідуальні і служать розпізнавальними сигналами для мами і новонародженого малюка.

Підростаючи, малюк розвиває власний «звуковий підпис», але протягом перших днів життя вони запам’ятовують материнську комбінацію сигналів. Біологи припустили, що це навчання є загальною складовою процесу імпринтингу (запамятовування, або імпринтинг — в етології і психології специфічна форма навчання; закріплення в пам’яті ознак об’єктів при формуванні або корекції вроджених поведінкових актів, здійснюється зазвичай в дитячому і підлітковому віці і наслідки найчастіше незворотні).
Для підтвердження своєї версії, вчені ретельно вивчили 80 годин записів «розмов» самок дельфінів до пологів і після.

Для чистоти експерименту записали звуки конкретної мами і дитини та інших п’яти дельфінів. Аналіз підтвердив, що свист мами дійсно призначений тільки для її дитини. Дивно, що «розмови» інших дельфінів в майбутньому не дезорієнтували малюка, і він завжди відгукувався на заклик власної матері.

Біологи під час експерименту звернули увагу, що вагітна самка нарощує інтенсивність видаваного сигналу перед пологами, починаючи таким чином навчати дитину своєму «звуковому імені» ще в утробі. Подібна поведінка дещо схоже з людською : немовлята найчастіше розрізняють голос мами серед інших голосів вже в останні два-три місяці вагітності жінки.

Американські вчені мають намір продовжити дослідження в цій області і вивчити звуки інших морських ссавців.

 
comments powered by HyperComments