Головна / Різні цікавинки / День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні

День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (Оцініть статтю!)
Загрузка...
 
 

День скорботиУказом Президента № 1245/2000 від 17.11.2000 року день 22 червня відзначається як День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні. Цей день засновано у пам’ять про початок Великої Вітчизняної війни, що забрала десятки мільйонів людських життів.

Скорботний список населених пунктів України, стертих з лиця землі гітлерівцями, включає понад 250 сіл. Жертвами окупантів ставали не тільки особи, причетні до руху Опору, а й ті, хто не становив ніякої потенційної загрози режиму — діти, жінки, люди похилого віку, хворі. За окремим планом знищувалися пацієнти неврологічних диспансерів, тяжкохворі.

Справжніми конвеєрами смерті стали «робочі», «трудові» табори, гетто і табори для військовополонених, яких в Україні налічувалося близько 230.

Жахливою трагедією мільйонів жителів України стала їх примусова депортація. Всього з України в Німеччину та інші країни загарбники вивезли від 2,4 до 2,8 мільйонів мирних громадян, що становило майже 80% всіх депортованих нацистами радянських людей.

Великими були втрати серед громадян України, які воювали у складі Червоної армії, радянських партизанських загонів, ОУН-УПА, підрозділів, створених під егідою вермахту і СС, польських і чехословацьких військових і партизанських з’єднань, заснованих на території СРСР.

Під час війни загинув кожний п’ятий українець. Але це далеко не остаточні дані. Над їх уточненням у міру надходження нових матеріалів ще тривалий час будуть працювати вчені, громадські організації, військкомати, все ті, кому дорога пам’ять про кожну людину, якого забрала від нас війна.

 
Loading...
comments powered by HyperComments