Главная / Здоров'я / Депресія змінює гени

Депресія змінює гени

 
 

Вчені з Лондона виявили, що депресія змінює ДНК. Вчені шукали гени, відповідальні за розвиток депресії. Але несподівано для себе знайшли сліди впливу депресії у збільшенні обсягів мітохондріальної ДНК.

30-04-15-foto-600x338-1

«Ми виявили несподіваний зв’язок між енергетикою клітин і важкою депресією, що раніше розглядалося як розлад настрою», — пояснює професор Джонатан Флінт.

За його словами, вчені спочатку не повірили своїм результатом. Для підтвердження своїх висновків вчені досліджували лабораторних мишей, які пережили стрес протягом 4 тижнів. З’ясувалося, що зміни в рівні мітохондріальної ДНК гризунів були викликані гормоном стресу кортикостероном (у мишей більш активним, ніж у людини).

Читайте також: 

Також стрес викликав у мишей зменшення теломерів (кінцевих ділянок хромосом), що безпосередньо впливає на тривалість життя. Але зміни були зворотніми, коли мишей виводили з стресу, ДНК відновлювала свої параметри. Депресія може бути метаболічною відповіддю на стрес, — вважають вчені. Кількість мітохондріальної ДНК збільшується, щоб генерувати більше енергії для боротьби зі стресом.

Натхнення: pulsplus.ru

 
comments powered by HyperComments